Regulowane ortopedyczne łóżka

 

Wiele schorzeń czy chorób, także tych związanych z wiekiem czy stanem po wypadku, wymaga długotrwałego leżenia w łóżku. Często jest to niezbędny etap rekonwalescencji, bez którego pacjent nie będzie mógł normalnie funkcjonować, więc należy mu się poddać.

Łóżka przeznaczone do rehabilitacji

łóżko ortopedyczne z regulacjąPacjent, któremu lekarz zalecił długi okres rehabilitacji czy rekonwalescencji, musi jednak mieć dostęp nie tylko do na przykład niezbędnych ćwiczeń, ale i również do odpowiedniego sprzętu. W wielu przypadkach jest to łóżko ortopedyczne z regulacją. Popularne są właśnie łóżka elektryczne, które w łatwy sposób można regulować za pomocą pilota. Jest to bardzo wygodne zarówno dla samego pacjenta, jak i dla opiekuna. W toku rehabilitacji dobrze sprawdzają się łóżka, które posiadają cztery segmenty regulowane, pozwalające przyjąć rekonwalescentowi wygodną pozycję. Sprzęty tego typu wyposażone są również w barierki, które stanowią dodatkową ochronę, czy, podobnie jak wysięgnik, mogą służyć za podporę. Do tego warto dokupić, jeśli nie ma go w komplecie, specjalny pojemnik urologiczny oraz stolik, na którym można stabilnie podawać osobie chorej czy starszej posiłki. Warto pamiętać jeszcze o dodatkowych udogodnieniach dla pacjenta jak specjalnie skonstruowany materac, który zapobiegnie powstawaniu bolesnych odleżyn. Jeżeli pacjent tylko przez krótki czas będzie przebywał w łóżku, można je bez problemu wypożyczyć na określony czas, jeżeli natomiast będzie potrzebne przez długi czas, wtedy warto je zakupić.

Specjalne łóżka ortopedyczne dzięki swojej konstrukcji i łatwej obsłudze pomagają osobom chorym czy po wypadkach na spokojną rehabilitację i dochodzenie do zdrowia. Ułatwiają też opiekunowi zapewnienie odpowiednich warunków oraz z pewnością ułatwiają opiekę.