Wybór trwałych blatów kuchennych

Urządzając kuchnię, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich blatów. Wiadomo, że obecnie dostępnych jest wiele tworzyw, materiałów, które można zamontować w kuchni i wykorzystywać jako blaty. Do najtańszych rozwiązań należą płyty drewnopochodne, które okleja się specjalnym laminatem.

Blaty do kuchni wykonane z kamienia naturalnego

blaty kuchenne warszawaProblem z takimi płytami polega jednak na tym, że wcale nie są one wytrzymałe. Przeciwnie – dość łatwo je porysować nożem, przypalić, poplamić. Czyszczenie takich płyt też jest trudne. Wystarczy zbyt mocno je zamoczyć, aby laminat zaczął się odklejać, a to wygląda bardzo nieestetycznie. Właśnie dlatego lepiej postawić na blaty wykonane z trwalszych materiałów. Dobrym przykładem mogą być tutaj blaty z kamienia naturalnego. Cieszą się one ogromną popularnością, chociaż jak można się domyślić, są oczywiście znacznie droższe. Takie blaty kuchenne warszawa cechuje odporność na zarysowania, gorące garnki, niskie temperatury, plamy. Pielęgnacja blatów z kamienia naturalnego również jest bardzo łatwa. Blat jest na tyle odporny, że spokojnie można stosować różne środki czystości, aby pozbyć się zabrudzeń. Nie trzeba przejmować się tym, że po kilku latach blat będzie do wymiany. Jest zupełnie inaczej – blat z kamienia będzie służyć przez kilkadziesiąt lat, a jego stan pozostanie praktycznie niezmieniony. Takie blaty umieszcza się na szafkach kuchennych, ale również ladach oddzielających salon od kuchni czy stołach kuchennych.

Kamień jest materiałem solidnym, więc można stawiać na nim nawet ciężkie przedmioty. W zależności od wyboru kamienia naturalnego, można zdecydować się na różny kolor blatów. Dostępne są blaty kamienne w kolorze szarym, czerwonym, czarnym, brązowym, a nawet białym. W tak szerokiej ofercie bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.