Stawiając płot odgrodzisz się od sąsiada

Domy wolnostojące zazwyczaj są odgrodzone od tych, które stoją obok. To naturalne, ponieważ każdy potrzebuje mieć na swoim podwórku trochę prywatności. Ogrodzenia pełnią również ważną funkcję pod względem bezpieczeństwa. Odpowiedni płot od drogi zniechęci ewentualnych włamywaczy to próby przedostania się na posesję.

Płot z betonu to ogrodzenie na lata

płot betonowyOgrodzenie domu może być wykonane z różnych materiałów. W nowoczesnych domach stosuje się ogrodzenia z kutej stali umocowanych do betonowych słupków. Ma to jednak swoje wady, ponieważ przez takie ogrodzenie widać wszystko, co się dzieje na posesji. Takie ogrodzenie nadaje się tylko do zrobienia od frontu, jeśli dom mamy oddalony w głąb posesji. Czasami trzeba się jednak odgrodzić w taki sposób, żeby sąsiedzi nie zaglądali na nasze podwórko. Chcąc uniknąć podglądania warto postawić po bokach działki płot betonowy. To bardzo solidne ogrodzenie wykonane jest z betonu uformowanego w specjalne płyty. Płyty osadzane są oczywiście na słupkach. Takie płoty betonowe mogą mieć różne wzornictwo, więc nie muszą całkowicie przesłaniać widoku. Mogą mieć też różną wysokość. Położenie jednej linii płyty to jakieś pół metra wysokości ogrodzenia. Można zatem zrobić ogrodzenie na trzy lub cztery płyty, co sprawdza się przy domach położonych blisko bocznej linii działki. Ogrodzenia stosuje się od zawsze, więc to nic dziwnego. Wybierając płot z betonu można mieć trwałe grodzenie, które przetrwa wiele lat.

Kiedy przychodzi konieczność postawienia płotu najlepiej zdecydować się na płot betonowy. Jeśli mamy potrzebę zachowania dużej dozy prywatności to możemy zrobić nawet dwumetrowe ogrodzenie. Wysoki płot od strony drogi to również zabezpieczenie domu przed nieproszonymi gośćmi. Beton to solidny i trwały budulec.