Jaką karmę dla kota wybrać?

 

Coraz większą uwagę skupiamy na tym, co spożywamy oraz w jakich ilościach. Dbamy o to, aby nasza dieta była zbilansowana oraz zdrowa. Jednak nie tylko nasze przyzwyczajenia są ważne, gdyż posiadając pod opieką kota, należy również jemu zapewnić posiłki, które spełniają wyznaczone kryteria oraz są w pełni naturalne i zdrowe.

Kocie karmy marki Canagan

canagan scottish salmonKoty są bezwzględnymi mięsożercami, dlatego ich dieta powinna całkowicie opierać się na mięsnych produktach pochodzenia zwierzęcego. Jest to ważne, ponieważ układ trawienny tych słodkich zwierząt, nie jest w stanie trawić produktów pochodzenia roślinnego. Wybierając się zatem do sklepu po karmę, warto pamiętać o tych zasadach, ponieważ gwarantują one wybór najlepszego kupnego posiłku. W ostatnich miesiącach bardzo popularna stała się karma Canagan Scottish Salmon, która jest nie tylko pełnowartościowa ale również zawiera kompleks witamin, które mają duży wpływ na rozwój kota. Dodatek ryby sprawia, że posiłek jest nie tylko smaczny, ale również zawiera dużo kwasów Omega-3 i Omega-6, które mają ogromny wpływ na zdrowie i kondycję naszego pupila. I choć koty z natury są ciekawskie i chętnie podjadają ludzkie jedzenie, należy bezwzględnie pilnować, aby nikt z członków rodziny nie dokarmiał ich w ten sposób, gdyż w przyszłości może to poważnie zaszkodzić naszemu kotku. Sklepy zoologiczne oferują dużo dobrych karm, które posiadają odpowiednie certyfikaty oraz znaki jakości, natomiast karmy marki Cangan są produkowane z najwyższą starannością oraz spełniają wymagania sanepidu odnośnie przyrządzania.

Musimy pamiętać, że zwierzęta, którymi decydujemy się zaopiekować, nie poradzą sobie bez naszego zaangażowania i troski, dlatego tak ważne jest, aby nie narażać je na problemy związane ze złym odżywianiem. Należy uświadomić sobie również, że potrzeb zwierząt są zupełnie inne niż nasze, dlatego warto stale udoskonalać swoją wiedzę odnośnie ich żywienia.