Dobry rzeczoznawca od aut

 

Wczoraj miałem wypadek samochodowy. Może niezbyt poważny, ale nadal dość problematyczny z tego względu, że wina nie była moja i musieliśmy razem z drugą osobą, sprawcą wypadku czekać na ubezpieczyciela. Przyjechał z jego ramienia rzeczoznawca samochodowy, który współpracuje z firmą ubezpieczeniową i dokładnie zabrał się za oględziny, aby sprawdzić i możliwie jak najdokładniej wycenić straty, jakie zostały poniesione dla obu stron.

Zamówienie rzeczoznawcy samochodowego

rzeczoznawca samochodowy

Rzeczoznawca samochodowy posiadał duże doświadczenie. Sam nam opowiadał, że miał w swojej karierze praktycznie kilkaset wypadków, gdzie do każdego, wiadomo, trzeba dość indywidualnie podejść, aby żadna z osób biorących udział w wypadku samochodowym nie czuła się pokrzywdzona. Wiedziałem, że praca jako rzeczoznawca samochodowy musi być bardzo angażująca. Dzięki temu, że ten nasz akurat posiadał bardzo duże doświadczenie, to uporał się z naszą sytuacją w kilkanaście minut. Na pierwszy rzut oka mógł określić, na ile wycenił szkody, jednakże potrzebne były jeszcze odpowiednie formalności, które następnie zostały podpisane zarówno przeze mnie jako przez osobę poszkodowaną w wypadku, ale także przez sprawcę. Dzięki czemu miałem jasną sytuację, a rzeczoznawca samochodowy podchodził bardzo poważnie do tematu naszej kolizji i przede wszystkim starał się odpowiednio logicznie podejść do sprawy. Zostawił nawet dla nas wizytówkę, gdzie mogliśmy zadzwonić do niego praktycznie wtedy, kiedy nam to odpowiada najbardziej.

Dzięki temu w razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyceny na przykład za części samochodowe, rzeczoznawca samochodowy na wszystko mi odpowie. Może i sam chciałbym nim zostać, muszę o tym poczytać, ale póki co praca na pewno by mi się podobała ze względu na dużą różnorodność na co dzień.