Zastosowanie oleju z pestek dyni

Pestki dyni, to bardzo wartościowa przekąska i składnik różnych produktów żywnościowych. A olej z nich produkowany, znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni ale także w branżach kosmetycznych oraz w medycynie. Zawiera bardzo dużo substancji odżywczych, stanowi więc bardzo ważny element zdrowej diety. Może być spożywany na surowo i dodawany na przykład do zup.

Używanie prozdrowotnego oleju z pestek dyni

olej z pestek dyni cenaZawiera on bardzo dużo niezbędnych dla funkcjonowania naszego organizmu kwasów omega 3. Oprócz nich zawiera między innymi potas, selen, cynk oraz witaminy C oraz D. Stosuje się go, w celach bakteriobójczych oraz zapobiega i leczy zapalenia dróg moczowych. Oprócz tego w branży kosmetycznej jest stosowany jako środek wygładzający zmarszczki. Dla mężczyzn z problemem przerostu prostaty, stanowi naturalny produkt łagodzący początkowe stadia tego schorzenia. Gdy kupujemy olej z pestek dyni, możemy zaopatrzyć się w sklepach ze zdrową żywnością w naszej miejscowości lub internecie. Wyszukując olej z pestek dyni cena jest uzależniona od pojemności oraz jakości oferowanego oleju. Może być sprzedawany w butelkach o pojemności 250ml, 500ml lub większych. Olej z pestek można również spotkać, jako suplement diety pod postacią kapsułek. Jako suplement diety jest zalecany, dzięki bogatej zawartości cynku jako jego naturalne źródło.

Gdy kupujemy olej pod postacią ciekła, zawsze sprawdzajmy jego datę przydatności do spożycia. Jeżeli posiadamy olej w butelce, powinniśmy przechowywać go w lodówce bez dostępu promieni słonecznych. Nie powinniśmy też nigdy przechowywać go z odkręconą butelką. Stanie się wtedy szybko, całkowicie niezdatny do spożycia. Olej źle przechowywany, może stracić wszystkie swoje  właściwości lecznicze oraz prozdrowotne.