Kosze na śmieci – czyste ulice

„Proszę, dziękuję, przepraszam” – słowa powszechnie znane, jednak nie przez każdego używane. Oznaczają one dobre wychowanie. Jednak nie tylko uprzejme słowa o tym świadczą, również codzienne zachowanie.

Dobre wychowanie – czysty dom – czyste ulice

kosze uliczneKosze uliczne możemy znaleźć na każdym rogu ulicy, jest ich niezliczona ilość a mają one spełniać jeden cel – pozostawiać czyste ulice. Osoba dobrze wychowana potrafi wyrzucić papierek po cukierku czy batonie do śmietnika. Dzięki temu spacerując po parku nie otaczają nas śmieci. Nie da się nawet wyobrazić sobie jak wyglądałoby dane miasto bez koszy. Takie miasto byłoby jednym wielkim wysypiskiem śmieci, a co za tym idzie otoczeni bylibyśmy odorem, którego nie dałoby się znieść. Gdziekolwiek byśmy spojrzeli, wszędzie byłyby śmieci. Tak więc ten z pozoru niewielki wynalazek, jakim jest kosz na śmieci potrafi tak wiele zmienić. Obecnie mamy możliwość segregacji śmieci w specjalnie wyznaczonych do tego celu koszach. Niestety nie każdemu z nas chce się dokonywać takiej segregacji, w związku z czym można korzystać ze zwykłego kosza, do którego można wrzucić każdy rodzaj śmieci nie tracąc wtedy czasu na rozdzielanie ich. Kosze uliczne są wykonane z różnych materiałów, jak na przykład plastik, metal czy kamień. Pomaga to urozmaicić wizerunek każdego miasta. Dlatego też należy uważać, aby nie wrzucić na przykład niedopałka papierosa do plastikowego kosza, ponieważ może to wzniecić pożar. Jeśli już nastąpi taka sytuacja, należy niezwłocznie skontaktować się z odpowiednimi organami.

 Każdy z nas zapewne ma swój własny system na sprzątanie własnego domu, na utrzymanie porządku. Takim systemem dla miasta są kosze uliczne. Jeśli więc dbamy o czystość swojego mieszkania, dbajmy też o czyste ulice.