magazyn

Wyposażenie hal magazynowych – czyli wózki magazynowe i nie tylko

Powstaje w ostatnich czasach naprawdę dużo hal magazynowych. Jest to spowodowane ogólnym rozwoje przemysłu i tym, że zapotrzebowanie ludzi na dane towary jest co raz większe. Producenci, którzy chcą być liderami rynku muszą starać się, aby zadowolić klienta. Hale magazynowe są nieodłącznym elementem prowadzenia zakładu produkcyjnego i przetwórczego. Jednak jak wyposażyć halę magazynową, aby prawidłowo funkcjonowała?

Wózki magazynowe i inne niezbędne elementy na hali magazynowej

Wózki magazynoweOczywiście, aby hala prawidłowo funkcjonowała musi zostać odpowiednio wyposażona. Na pierwszym miejscy z cała pewnością znajdą się meble. Biorąc pod uwagę charakter magazynu najkorzystniej będzie wziąć pod uwagę meble metalowe. Będą o wiele bardziej trwałe, a to na tym będzie nam głównie zależało. Regały magazynowe muszą być przymocowane odpowiednio do ścian i z cała pewnością takie wykonane całkowicie z metalu będą łatwiejsze to zamontowania, a co najważniejsze będą tańsze od drewnianych. Ważne będzie również umieszczenie przedmiotów, które ułatwią nam przenoszenie towarów. Oczywiście można zainwestować w taśmy, które będą transportowały produkty. Jednak i tak pracownicy będą musieli przenosić i załadowywać. Dlatego naprawdę przydatne na hali magazynowej są wózki widłowe. Dzięki nim pracownicy mogą z łatwością przenieść ciężką paletę z towarem. Jednak nie możemy zapominać o tym, że na wózki widłowe potrzebne są szkolenia. Dlatego można wziąć pod uwagę również inne wózki magazynowe, które ułatwią przenoszenie naszych produktów. Mogą to być jak najbardziej wózki transportowe o określonej ładowności, które może obsługiwać każdy z pracowników. Są to wózki ręczne, a nie elektryczne, dlaczego właśnie obsługa nie będzie w żadnym stopniu skomplikowana. Co jeszcze może znaleźć się na hali magazynowej?

Krzesła warsztatowe i linie produkcyjne

krzesło laboratoryjneOczywiście jeśli mowa o hali magazynowej, można bardzo łatwo połączyć ją również z halą produkcyjną. To właśnie takie połączenia są najczęściej spotykane. Na hali produkcyjnej natomiast możemy spotkać się już z nieco innym wyposażeniem. Zdecydowanie najważniejszym elementem na hali produkcyjnej będzie linia produkcyjna. Jest ich naprawdę wiele rodzajów i będzie to z całą pewnością uzależnione od rodzaju produkowanego asortymentu. Zupełnie inne elementy znajdziemy w zakładzie produkującym żywność, a zupełnie inne w zakładzie produkującym tworzywa sztuczne. W każdym jednak przypadku niektóre urządzenia muszą być obsługiwane przez pracownika. Dlatego właśnie niezbędnym elementem na każdej hali będą również krzesła warsztatowe. Są one najbardziej odpowiednie głównie ze względu na to, że nie krępują ruchów pracownika i umożliwiają przemieszczanie się na długości urządzenia, ponieważ są na kółkach. Takie same możliwości dają również krzesła rodeo.

Czyszczenie przemysłowe niezbędne na hali

Czyszczenie przemysłoweProwadzenie hali czy to magazynowej czy produkcyjnej wiąże się również z utrzymaniem na niej odpowiedniego porządku. Oczywiście nie jest to sprzątanie takie jakie wystarcza do utrzymania porządku w domu. Oczywiście zaistnieje konieczność wynajęcia formy, która się specjalizuje w czyszczeniu przemysłowym. Istnieje naprawdę wiele firm, które zajmują się czyszczeniem hali i wszystkich zawartych w nich urządzeń. Jednak każda hala będzie wymagała wykonania innych czynności. Jakie znajdziemy w ofercie firm sprzątających hale?

  • czyszczenie wysokociśnieniowe,
  • czyszczenie kotłów,
  • czyszczenie rurociągów i kanalizacji,
  • czyszczenie maszyn i urządzeń produkcyjnych;

Oczywiście są to jedynie przykłady pozycji z oferty firm sprzątających. Jednak należą do najczęściej wybieranych. DO najbardziej skomplikowanych należy czyszczenie kotłów, które wymaga uzycia specjalnych środków i sprzętu. Jeśli chodzi o sam magazyn to zdecydowanie potrzebne będzie czyszczenie na dużych wysokościach. I takie właśnie firmy również można spokojnie znaleźć. Specjalizują się one w wykonywaniu usług na większych wysokościach, jak na przykład mycie okien na dwunastym piętrze. Jeśli zaraz obok hali produkcyjnej mieści się nasz biurowiec, jak najbardziej wynajęta firma może zadbać o czystość budynku biura z zewnątrz.


Więcej w temacie hal przemysłowych można znaleźć na:

  • Inter-technik.pl – krzesła warsztatowe oraz laboratoryjne
  • Wnp.pl – portal o przemyśle, biznesie oraz prowadzeniu firmy
  • Alpinjet.pl – czyszczenie wysokociśnieniowe dla przemysłu

Podsumowanie:

Jeśli chcemy, aby nasza hala magazynowa i produkcyjna dobrze funkcjonowały z całą pewnością musimy brać pod uwagę jej odpowiednie wyposażenie. Może to oznaczać w niektórych przypadkach duże inwestycje, jednak jak najbardziej będą to inwestycje, które się zwrócą.