Wynajem namiotów weselnych

Wynajem namiotów weselnych – czyli organizacja wesela w plenerze

Kiedy organizujemy wesele, co raz bardziej zależy nam na tym, żeby była to impreza jedyna w swoim rodzaju, która jednoznacznie będzie się z nami kojarzyła. Jest oczywiście wiele elementów, o które moglibyśmy zadba, aby uczynić tę noc wyjątkową. Co raz bardziej popularne stają się wesela i śluby organizowane w plenerach. O czym należy pamiętać przy organizacji takiego wesela?

Wynajem namiotów weselnych – dobry sposób na wesele w plenerze

Wynajem namiotów weselnychOrganizacja ślubu w plenerze jest możliwa od niedawna. Oczywiście trzeba spełnić pewne wymagania, które umożliwią nam zorganizowanie naszego ślubu na przykład na plaży czy na pomoście nad jeziorem. Oczywiście są ośrodki wypoczynkowe, które specjalizują się w organizowaniu wesel plenerowych. Zapewniają one spełnienie wszystkich warunków i gwarantują odpowiednie przygotowanie. Oczywiście w tym przypadku musimy skorzystać z ich sali bankietowe czy restauracji i to właśnie tam zorganizować wesele. Jeśli chcemy zrobić wszystko na własną rękę z całą pewnością czeka nas więcej formalności. Jednak jeśli zabierzemy się za to na odpowiednio długo przed wielkim dniem, z całą pewnością zakończy się to sukcesem. Jak jednak zorganizować wesele w plenerze? Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie miejsce, jeśli to zrobimy to znakomitym rozwiązaniem będą namioty cateringowe, możliwe do wynajęcia w wielu wypożyczalniach. Jednak musimy liczyć się z tym, że organizowanie wesela w takim namiocie wiąże się z kilkoma dodatkowymi kwestiami. Przede wszystkim musimy pomyśleć o:

  • wyposażeniu namiotu,
  • dekoracji,
  • scenie i nagłośnieniu,
  • oświetleniu.

Wiele firm, które zajmują się wynajmowaniem różnego rodzaju namiotów bankietowych, oferuje również ich urządzenie w środku i przystosowanie do użytkowania. Jeśli zdecydujemy się na ich kompleksowe wykonanie usługi, z całą pewnością odejście nam kilka obowiązków. Jednak, aby wszystko było wykonane zgodnie z naszymi oczekiwaniami musimy dopilnować odpowiedniego wykonania zlecenia kiedy przyjdzie taka potrzeba sami będziemy musieli kupić niektóre elementy i zadbać o ich zamontowanie.

Windy kuchenne – czy niezbędne w namiocie

Windy kuchenneJest jeszcze kilka dodatkowych elementów, które powinny się znaleźć w naszym namiocie weselnym. Z cała pewnością będzie to szafa chłodnicza, która umożliwi przechowywanie zimnych deserów czy przystawek. Najlepiej będzie jeśli wybrana przez nas szafa albo lada, stanowiła również element estetyczny, a jej zawartość była dostępna dla każdego przez cały czas trwania imprezy. Jeśli zależy nam na dodatkowych atrakcjach, możemy również zainwestować w wynajęcie fontanny z czekolady, która zostanie postawiona w bezpiecznym miejscu w namiocie. Dla gości fajnym elementem będzie również urozmaicony barek z wynajętym barmanem, który wykona drinki na zamówienie. Dla ułatwienia pracy wszystkich kelnerów w restauracjach montowane są windy gastronomiczne. Jednak są one ułatwieniem w przypadku restauracji wielokondygnacyjnych, albo kiedy zamontujemy je w szafkach czy na regałach. W przypadku wesela organizowanego w namiocie, zastosowanie windy jako przekaźnika pomiędzy piętrami będzie zbędne. Jednak może okazać się pomocne, jeśli szafki z naczyniami i innymi elementami zastawy, zostaną w nie wyposażone. Warto wziąć to pod uwagę.

Fotobudka na wesele – dodatkowa atrakcja dla gości

Fotobudka na weseleOczywiście wesele w plenerze to również wszystkie elementy, które towarzyszą tradycyjnym weselom. Również musimy postarać się o zespół muzyczny i zatrudnić dobrego fotografa. Biorąc jednak pod uwagę specyficzny charakter imprezy organizowanej w namiocie bankietowym, powinniśmy wziąć pod uwagę więcej niestandardowych rozwiązań. Dobrym pomysłem będzie fotobudka, wynajęta w którejś z warszawskich firm, w atrakcyjnej cenie. Będzie to jak najbardziej dodatkowy element zabawy dla naszych gości i urozmaicenie całej imprezy. Zdjęcia zrobione w fotobudce można wykorzystać do zmontowania fajnego teledysku z wesela albo zrobić z nich ciekawy kolaż.


Więcej w opisywanym temacie można znaleźć na:


Krótko podsumowując

Wesele zorganizowane w plenerze z cała pewnością wiąże się z kilkoma dodatkowymi obowiązkami. Jednak jeśli zadbamy o wszystko w odpowiednim czasie i z odpowiednim zaangażowaniem, z całą pewnością nasze wesele będzie jedyne w swoim rodzaju.