targi

Stojaki reklamowe i inne elementy, które zaprezentują firmę na targach

Prowadzenie własnej działalności jest z całą pewnością związane z jej odpowiednią reklamą. W dzisiejszych czasach trzeba za priorytet objąć dla siebie wybranie odpowiedniej strategii reklamowej. Będzie to zdecydowanie potrzebne przy zmaganiu się z konkurencją. Dobrym sposobem na zareklamowanie swoich usług będzie wzięcie udziału w targach. Jak jednak się do nich przygotować?

Stojaki reklamowe – jak dobrze wyeksponować ofertę

Stojaki reklamowePrzede wszystkim ważną rolę będzie an targach odgrywał sposób przygotowania naszego stoiska. Musimy pamiętać o tym, że ważne w tym przypadku będą nawet zastosowane kolory. Stoiska targowe muszą przyciągać uwagę klienta, tak aby chciał się on zatrzymać i wysłuchać oferty właśnie naszej firmy. Zatem powinniśmy bardzo dokładnie rozważyć z jakich rozwiązań skorzystać, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Możemy skorzystać z następujących reklamowych gadżetów:

  • stojaki reklamowe,
  • standu,
  • rollupy,
  • kasetony reklamowe.

Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli uda nam się skorzystać ze wszystkich rozwiązań naraz. Musimy jednak pamiętać o tym, że wszystkie dobrane przez nas elementy muszą przedstawiać odpowiednie treści.
Tak biorąc na przykład stojaki reklamowe, trzeba wiedzieć, że wiąże się z ich zastosowaniem również wydrukowanie broszur i ulotek. To one będą rozłożone na stojakach, które dla siebie wybierzemy. One również są dostępne w kilku rozwiązaniach. Najczęściej wybierane są jednak stojaki reklamowe z kartonu. Z całą pewnością ze względów wygodnego przenoszenia.

Rollupy – kolejna skuteczna forma reklamy

RollupyKolejnym z możliwych do zastosowania elementów reklamowych będą rollupy. Jest to pewnego rodzaju ścianka reklamowa, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na sposób ich montowania. Są one rozwinięte na konstrukcji zazwyczaj aluminiowej i przedstawiają wybraną przez nas grafikę i treść. Należy i w tym przypadku pamiętać, że wydrukowane na rollupach treści i grafiki muszą wyrażać jednolity charakter działalności. Najlepiej będzie skorzystać z rollupów tylko w formie graficznej. Treści oferty czy inne reklamowe mogą znaleźć się na wydrukowanych broszurach reklamowych. Rollup ma przyciągać klientów kolorem i hasłem reklamowym. Oczywiście w centralnym miejscu znaleźć się nazwa firmy. Poza tym, można wziąć pod uwagę również banery reklamowe. Jednak jak zastosować je na stoisku targowym? Można je użyć jako ozdoba do towarzyszących naszemu stoisku ścian. Jeśli targi odbywają się na hali, to banery reklamowe będą dobrym pomysłem na dodatkowe zareklamowanie naszego stoiska na zewnątrz budynku. Jeśli jest to hala namiotowa, nasz baner może zawisnąć również zaraz przy stoisku na jednej ze ścian namiotu. Jednak baner reklamowy powinien wyrażać nieco inną treść. Na nim ważna będzie zarówno grafika jak i treść. Powinniśmy skupić się na tym, aby przedstawić na banerze jak najwięcej zalet naszej działalności i przyciągnąć zastosowanymi kolorami i kształtami naszych potencjalnych klientów.

Kasetony reklamowe – element przyciągający uwagę przechodniów

Kasetony reklamoweJeśli mowa o zainteresowaniu uczestników targów i przyciągnięciu ich uwagi, zdecydowanie należy wspomnieć o kasetonach reklamowych. Będą one przedstawiały oczywiście jedynie nazwę firmy, ale oczywiście w wyjątkowy sposób. W tym przypadku również skupić należy się na odpowiednim doborze kolorów i czcionki. Muszą to być elementy dobrane zgodnie z logo firmy i wyrażające jej specyficzny charakter. Powieszony kaseton reklamowy musi się jednoznacznie kojarzyć właśnie z naszą firmą. Najlepszy efekt osiągniemy zdecydowanie, kiedy zamontujemy kasetony podświetlane. Będą one dodatkowo skupiały uwagę wszystkich mijających. Może to właśnie fakt, że kasetony świecą będzie decydujący przy wyborze stoiska targowego. Można również założyć, że zastosowana w naszym logo czcionka i kolorystyka przywoła dobre skojarzenia i wywoła zainteresowanie.


Źródła:


Podsumowanie:

Stoisko targowe powinno przede wszystkim być zauważalne. Jeśli zastosujemy niewyraźne barwy i zlewające się czcionki, z całą pewnością nie osiągniemy zamierzonego efektu. Należy wziąć pod uwagę użycie wielu elementów reklamowych, które w odpowiedni sposób wyeksponują zalety firmy i jej cechy charakterystyczne.