Tanie noclegi

Czy gdy oferujemy tanie noclegi, warto założyć spółkę?

Co raz większym zainteresowaniem cieszą się tanie noclegi. Oczywiście nie powinno się to nikomu kojarzyć z obniżonym standardem. Firmy oferujące tanie noclegi starają się sprostać oczekiwaniom klientów, co zdecydowanie ma wpływ na jakość oferowanych miejsc noclegowych. Jednak prowadzenie tego typu działalności może wiązać się z pewnego rodzaju utrudnieniami, nawet ze strony prawnej.

Tanie noclegi – co decyduje o ich powodzeniu

Pensjonat w górachDzisiaj niska cena nie musi oznaczać zaniżonej jakości. Odnosi się to w zasadzie do każdego rodzaju produktów i usług. Z racji tego, że wszędzie panuje duża konkrecja, niskie ceny stanowią czynnik, który przyciąga większą ilość klientów. Jest to oczywiście równoznaczne z tym, że klient musi mieć zapewniony niezbędny komfort. O czym powinien pamiętać, każdy kto oferuje tanie noclegi? Przede wszystkim zadbać musi o odpowiednią reklamę. To na jej podstawie zdobędzie co raz liczniejsze grono klientów. Oczywiście poza tym musimy również wziąć pod uwagę dodatkowe atrakcje dla naszych gości. Można rozważyć założenie ogrodu albo zorganizowanie ogródka grillowego na zewnątrz. Najważniejsze jednak będzie to jak urządzimy pokoje gościnne, elementy wyposażenia zdecydują czy oferowane przez nas noclegi będą spełniały określone standardy.. Przede wszystkim ważne będzie ich wyposażenie. Oczywiście na pierwsze wrażenie będzie miał wpływ wystrój pokoju. Jednak o końcowej ocenie zadecyduje odpowiednie dobranie mebli. Co powinno znaleźć się w każdym pokoju?

  • łóżko,
  • szafa,
  • stół i krzesła,
  • telewizor.

Z całą pewnością są to podstawowe elementy wyposażenia, jednak już z nimi jesteśmy w stanie zapewnić naszym gościom odpowiednią wygodę. Jedyne na co powinniśmy zwrócić dodatkowo uwagę to na dostęp do kuchni i łazienki. Jeśli zdecydujemy się na wyposażenie pokoju w aneks kuchenny i zadbamy o to, żeby każdy pokój miał osobna łazienkę, z całą pewnością cena pokoju wzrośnie. Warto zatem zainwestować w łazienki do każdego pokoju, jednak kuchnię zorganizować dla kilku pokoi. Jeśli zadbamy o jej wyposażenie zdecydowanie może to wystarczyć.

Prawnik i jego niezbędna pomoc

prawnik w kancelariiNależy jednak liczyć się z tym, że prowadzenie jakiejkolwiek działalności może wiązać się również z nieprzyjemnymi sprawami. Często możemy spotkać się z tym, że goście będą oskarżać właściciela noclegów o to, że coś im zginęło, albo że podczas ich pobytu zostało zniszczone ich mienie. Oczywiście każda wizyta powinna przebiegać według zasad określonych w regulaminie. Do tego z całą pewnością przyda nam się prawnik. On ułożyć dla nas najdogodniejszy regulamin a dodatkowo w przypadku wystąpienia sporu będzie w stanie rozstrzygnąć spór. Oczywiście zarzuty mogą być skierowane również w stronę gości. Wtedy prawnik zadba o to, żeby dociec naszych praw i rozstrzygnąć spór na nasza korzyść. Będzie to szczególnie ważne, kiedy sprawa będzie dotyczyła odszkodowania za zniszczenie jakiegoś elementu wyposażenia czy czegoś w pokoju. W niektórych tego typu sprawach konieczna jest również windykacja, oferowana przez wiele firm windykacyjnych z Bydgoszczy. Jeśli pozwany nie będzie chciał wypłacić w wyznaczonym terminie osądzonej należności, zostanie zabrana mu jego własność.

Zakładanie spółek przy prowadzeniu biznesu z noclegami

Praca w firmie rekrutacyjnejWarto czasami wziąć pod uwagę założenie spółki. Będzie to oznaczało sprawiedliwy podział obowiązków, co może usprawnić funkcjonowanie naszego pensjonatu czy hotelu. Jeśli każdy z udziałowców będzie zajmował się określonymi rzeczami, z całą pewnością będzie bardziej prawdopodobne, że osiągniemy większe zyski. Możliwe wtedy będzie również rozszerzanie działalności do na przykład kilku pensjonatów w różnych miastach. Za każdy oddział może być odpowiedzialny jeden z członków spółki.
Rejestracja spółek, wykonywana przez wiele kancelarii adwokackich we Wrocławiu, jest oczywiście obowiązkowa. Więc nie wystarczy w tym przypadku zawrzeć umowy ze wspólnikami. Należy również przekwalifikować profil działalności i zarejestrować ją jako spółka w odpowiedniej instytucji. W tym celu również potrzebny będzie nam zatrudniony prawnik, który zajmie się całym procesem od strony prawnej.


Źródła:


Krótkie podsumowanie:

Oferując naszym klientom tanie noclegi musimy skupić się na zapewnieniu im odpowiedniego komfortu podczas pobytu. Poza tym warto wziąć pod uwagę założenie spółki, aby móc rozszerzyć działalność, bądź polepszyć funkcjonowanie firmy.