Busy do Anglii

Z jakich usług powinny korzystać firmy oferujące przewozy do Niemiec?

Dalekie podróże bywają bardzo męczące. Każda firma transportowa stara się zapewnić swoim pasażerom jak największy komfort i bezpieczeństwo. Z jakich usług warto skorzystać przed wyjazdem w trasę?

Jak zorganizować bezpieczne i komfortowe przewozy do Niemiec?

wynajęty bus do transportu osóbNa udaną podróż składa się bardzo wiele czynników. Przede wszystkim na przyjemną podróż ma wpływ standard pojazdu. Autokary i busy kursujące na dłuższych trasach powinny być odpowiednio do tego przystosowane. Przede wszystkim powinny zapewniać pasażerom więcej miejsca na nogi. Wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji jest niewygodne i niezdrowe. Dlatego ważne są także częste postoje, by pasażerowie mogli się przespacerować, napić i zjeść czegoś ciepłego oraz skorzystać z łazienki. Czynna toaleta powinna znajdować się także w autokarze, zwłaszcza gdy trasa, którą się poruszamy bywa zakorkowana lub gdy czeka nas przejazd przez granicę. Organizując przewozy do Szwajcarii i innych państw oddalonych o kilkaset kilometrów powinno się posiadać autokary wysokiej klasy wyposażone w:

  • klimatyzację i ogrzewanie postojowe,
  • rozkładane fotele,
  • pasy bezpieczeństwa,
  • dvd lub tv,
  • system nagłośnienia,
    luki bagażowe,
  • przyciemniane szyby,
  • podnóżki i podłokietniki.

Nie bez znaczenia jest także wyszkolony i doświadczony na długich trasach kierowca. Powinien wzbudzać zaufanie i przede wszystkim dostosować prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Nikt nie skorzysta ponownie z usług firmy, której kierowca jechał za szybko, nieostrożnie i naraził pasażerów na utratę zdrowia i życia.

Serwis samochodowy obowiązkowym punktem przed trasą

Serwis samochodowyGłównym czynnikiem gwarantującym bezpieczeństwo w podróży oprócz kierowcy jest sprawny bus lub autokar. Regularna kontrola jest szczególnie ważna w pojazdach, które są w ciągłej eksploatacji i przemierzają tak długie trasy. Każdy renomowany auto serwis sprawdzi stan techniczny pojazdu. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan opon, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz sprawność świateł. Następnie trzeba skontrolować stan płynów eksploatacyjnych, układ elektryczny oraz amortyzatory i zawieszenie. Nie bez znaczenia są także takie kwestie jak posiadanie gaśnicy, apteczki, trójkąta i kamizelki. Przeglądy okresowe w autokarach są sprawą priorytetową. Serwis samochodowy dokładnie skontroluje stan pojazdu oraz dokona wszelkich niezbędnych napraw przed wyruszeniem w podróż.

Myjnia bezdotykowa gwarancją eleganckich autokarów.

Myjnia bezdotykowaWśród wszystkich wymienionych wcześniej czynników gwarantujących udaną podróż czystość autokaru wydaje się bardzo błahą kwestią. Dla podróżujących jest to jednak ważna sprawa, brudny i co gorsza stary autokar sprawia niemiłe wrażenie i nie budzi zaufania. Jeszcze ważniejszy jest stan wewnątrz pojazdu. Wszelkie śmieci, papierki i resztki jedzenia są niedopuszczalne. Autokar powinien być czysty i przyjemnie pachnieć. Każda myjnia bezdotykowa posiada zazwyczaj stanowisko z odkurzaczem, na którym zadbamy o wnętrze pojazdu przed podróżą. Dodatkowo w krótkim czasie nadamy mu elegancki wygląd. Nie każda jednak myjnia samoobsługowa dostosowana jest do gabarytów autokarów. Posiadając więc większy środek transportu najlepiej skorzystać z oferty myjni autobusowej, które nie posiadają górnej szczotki (na dachach autokarów umieszczane są instalacje klimatyzacyjno-wentylacyjne) oraz chronią boczne lusterka. W razie potrzeby warto również skorzystać z profesjonalnego czyszczenia tapicerki, dywaników i innych elementów wyposażenia. Tak przygotowanym pojazdem można wyruszyć w podróż.


Tekst powstał w oparciu o:


Podsumowanie

Zastosowanie powyższych wskazówek powinno przyczynić się do bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży oraz zachęcić pasażerów do wyruszenia w kolejną trasę z daną firmą.