konferencje na mazurach

Gdzie najlepiej urządzić konferencję?

Przygotowanie konferencji to bardzo pracochłonne i stresujące przedsięwzięcie, które ma wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Ze względu na ważność powodzenia obecnie do ich przygotowania zatrudnia się specjalistyczne firmy. Czasem to odpowiednie miejsce potrafi zagwarantować sukces. Gdzie w takim razie warto zabrać partnerów biznesowych?

Czy konferencje na mazurach są gwarancją sukcesu?

konferencje na mazurachGłównymi czynnikami przyciągającymi na konferencje są: ciekawy temat, porywający mówca i coraz częściej wyjątkowe miejsce. Zapewnienie komfortu i nienagannej obsługi może pozytywnie wpłynąć na atmosferę spotkania i nastrój gości. Także niebanalne atrakcje i malownicza okolica zwiększają atrakcyjność eventu. Z tego powodu coraz częściej firmy decydują się na organizację konferencji na Mazurach. Najlepiej kiedy uda nam się połączyć miejsce spotkania z jego tematyką, co dodatkowo podkreśli omawiane zagadnienia i pozwoli gościom wczuć się w temat. Nie możemy pozwolić by nasi partnerzy biznesowi się nudzili lub byli niezadowoleni z jakości świadczonych usług. W tym celu najlepiej wybrać hotel o wysokim standardzie z możliwością odnowy biologicznej. Nic tak nie odpręża po długiej konferencji jak wizyta w spa i kieliszek wina. Równie ważna jest organizacja czasu wolnego, a z tym na Mazurach nie powinno być problemu. Musicie jedynie trafić w gusta Waszych gości. Zaoferujcie im:

  • wypłynięcie jachtem,
  • spróbowanie sił w wakeboardingu,
  • rowerowe wycieczki,
  • imprezy na plaży,
  • inne formy integracji.

Pamiętaj, że wybrane przez Ciebie miejsce będzie świadczyć o prestiżu i pozycji firmy. Jeśli uważasz, że sportowe atrakcje nie są na miejscu, przygotuj degustacją win, potraw regionalnych i koncerty.

Jak wykorzystać namioty bankietowe podczas konferencji?

namioty bankietoweNie są tak eleganckie jak sale bankietowe i tarasy hotelowe, jednak mimo wszystko spełniają swoją funkcję. Doskonale sprawdzą się podczas organizacji konferencji na świeżym powietrzu. W tym miejscu Twoi goście swobodnie porozmawiają w przerwie konferencji, posilą się i odpoczną. Decydując się na wynajem namiotu musisz pamiętać o wielu innych istotnych rzeczach. Serwowane jedzenie to jedna z nich, dlatego zapewnij catering na wysokim poziomie, lub w miarę możliwości kilku kucharzy. Zadbaj o eleganckie hostessy i kelnerów, którzy cały czas będą do dyspozycji. Namiot bankietowy może być eleganckim i reprezentacyjnym miejscem pod warunkiem, że odpowiednio o niego zadbasz – świeże kwiaty, misa z ponczem i muzyka na żywo zawsze są dobrym rozwiązaniem. Wynajem namiotów prawdopodobnie wyniesie dużo mniej niż kompleksowa obsługa w hotelu, jednak warto wtedy uwzględnić takie kwestie jak ewentualny nocleg dla uczestników konferencji i warunki atmosferyczne. Latem w namiocie może panować bardzo wysoka temperatura i brak powietrza, co będzie udręką dla gości w garsonkach i garniturach. Zaś wieczory bywają chłodne, co także nie będzie komfortowe dla wszystkich zgromadzonych.

Hotele w Bydgoszczy miejscem lokalnych konferencji

HoteleTo popularne i sprawdzone miejsce na konferencje. Ich atutem jest kompleksowa obsługa, sale dostosowane do tego typu spotkań oraz nocleg dla wszystkich obecnych. Kwestią kluczową jest wybranie odpowiedniego hotelu, który zapewni uczestnikom zarówno rozrywkę jak i odpoczynek. Lepiej wybrać obiekt położony na peryferiach miasta, w zacisznym miejscu blisko lasu, stadniny koni lub innych atrakcji. Jeśli nie mamy takiej możliwości to warto zdecydować się na ten z ładnym widokiem lub położony blisko starego miasta. W Bydgoszczy gościom z innych miast i państw do gustu może przypaść chociażby Wyspa Młyńska, Stary Rynek lub Myślęcinek.


Więcej w tym temacie można znaleźć na:


Podsumowanie tematu:

Od odpowiedniego miejsca spotkania może zależeć cały jego przebieg. Powyższe propozycje połączone z dobrą organizacją i atmosferą powinny zapewnić sukces. Najważniejsze by kierować się preferencjami i komfortem gości.