soczekwa

Bezpieczna wysyłka soczewek kontaktowych do Niemiec

Sprzedajesz soczewki i zastanawiasz się nad rozszerzeniem działalności na rynek niemiecki? Być może myślisz nad tym, jaki jest średni koszt takiej wysyłki i w jaki sposób zadbać o jej szczęśliwe dotarcie na miejsce. Może zastanawia cię również fakt, ile z takich przesyłek ginie po drodze. Po prostu interesuje cię ewentualne ryzyko. Nie musisz się jednak martwić. Jeśli będziesz wiedzieć, w jaki sposób dobrze wysłać przesyłkę, unikniesz niepotrzebnych kłopotów. Rozwój zaś działalności to rzecz, która musi być przemyślana, ale może nieść ze sobą wiele korzyści. Być może w podjęciu tej decyzji pomoże ci ów artykuł.

Przesyłki do Niemiec – ile kosztują?

PrzesyłkiKoszt wysyłki do Niemiec może się znacząco różnić. Wpływ na cenę ma wiele czynników. Po pierwsze, firma, która zajmuje się przesyłkami. Każda liczy sobie inną kwotę za swoje usługi. Po drugie, liczy się waga przesyłki. Czasami za większość przesyłek cena jest taka sama, natomiast w niektórych firmach może się ona różnić, jeśli paczka dużo waży. W zależności od gabarytów także cena może się zmieniać. Poza tym każdy kurier ma swoje przepisy odnośnie możliwych rozmiarów paczki. Trzeba się z nimi zapoznać przedtem, aby uniknąć niemiłej niespodzianki. Ogólnie rzecz biorąc cena wysyłki małego pakunku za granicę będzie się zaczynać od około dwudziestu złotych. Może natomiast rosnąć w zależności od dodatkowych opcji, jeśli zależy ci na przykład na dotarciu paczki w określony dzień albo w ekspresowym tempie. Cenę wysyłki ograniczy na pewno podpisanie umowy z firmą przewozową. Warto rozejrzeć się na rynku za tą najlepszą. Poza tym, że koszty ci się zmniejszą, dodatkowo wzrośnie bezpieczeństwo twoich paczek. Będziesz miał bowiem na bieżąco podgląd jak przebiega podróż produktów. Poza tym łatwiej będzie ci reklamować ewentualne zagubienie czy innego rodzaju niedopatrzenie ze strony kuriera. W przypadku działalności firmowej na prawdę warto iść na taką współpracę. Przy decydowaniu, które przedsiębiorstwo wybrać weź pod uwagę opinie o firmie, a także to, jak długo jest na rynku. Czy to sprawdzony przewoźnik? Jeśli sprzedajesz Freshlook Dimensions czy inne soczewki także w kraju, to może ci się opłacać po prostu rozszerzenie umowy z obecnym kurierem. Pod warunkiem, oczywiście, że jest taka możliwość i jego usługi ci odpowiadają.

Listy czy paczki do Niemiec

ListyJeśli rozważasz kwestie bezpieczeństwa towaru, to nie możesz uniknąć odpowiedzi na pytanie czy pakować w paczki, czy w koperty. Zazwyczaj polecam tę pierwszą opcję. Przewoźnik zazwyczaj nie robi wielu progów cenowych i cena za przesyłkę listową czy pakowaną w paczkę może się nawet nie różnić. Zyskujesz natomiast większe bezpieczeństwo dla swoich produktów. Ponadto pakunek zapakowany w karton wygląda zawsze bardziej profesjonalnie. Możesz ewentualnie przemyśleć wysyłkę w kopercie bąbelkowej, jeżeli klient zamówił na przykład tylko parę czy dwie soczewek. Niemniej jednak na dłuższą podróż zawsze warto przesyłkę dobrze zabezpieczyć. Ostrożności nigdy dość. Przy wysyłaniu, pamiętaj:

  • dobrze wpisz nazwisko i adres odbiorcy
  • wydrukuj kwit i naklej go w widocznym miejscu przesyłki
  • zabezpiecz soczewki folią bąbelkową albo innym wypełniaczem kartonu
  • dobrze zaklej karton lub kopertę
  • karton najlepiej owiń folią stretch.

Dzięki tym czynnościom twoja przesyłka powinna dotrzeć bezpiecznie do adresata. Wysyłanie produktów za granicę tak naprawdę nie jest mniej pewne niż wysyłka krajowa. Trzeba tylko właściwie spakować towar, ale pewnie robisz to zawsze, kiedy wysyłasz zamówienia.

W jakim czasie dotrą moje Acuvue Oasys?

Acuvue OasysKlienci często zadają pytania typu tego w tytule. Ile będę musiał czekać? Paczka do Niemiec nie powinna podróżować długo. Najczęściej po dwóch dniach jest już na miejscu, bo przecież to kraj sąsiedzki. Pewnie nieraz spotykasz się z takim zapytaniem i zawsze musisz w sposób miły odpowiedzieć. Zawsze możesz zapytać o to przewoźnika, z którym masz podpisaną umowę. Zresztą na tej umowie powinien być wyszczególniony czas doręczenia paczki za granicę. Czas, jaki zajmie soczewkom Air Optix Aqua dotarcie do adresata również więc nie powinien spędzać ci snu z powiek. Nie jest to czas długi, choć zawsze bierz też pod uwagę margines błędu. Zawsze mogą zdarzyć się jakieś opóźnienia spowodowane na przykład złymi warunkami pogodowymi.


Więcej w tym temacie można przeczytać na:

  • Dodoshop.pl – sklep oferujący soczewki kontaktowe
  • Acuvue.pl – serwis związany z soczewkami Acuvue
  • Gb-trans.pl – firma oferująca przesyłki międzynarodowe

Podsumowanie tematu w dwóch zdaniach

Twój towar na pewno będzie bezpieczny, jeżeli tylko będziesz korzystać z usług sprawdzonego przewoźnika i będziesz dobrze zabezpieczać pakunki. Jeśli zadbasz o te rzeczy, nie masz się czym martwić.