materac dla psa

Sprzedaż materaców i budek dla psów przez internet

Coraz więcej osób decyduje się na własną działalność. W jej doborze niektórzy kierują się obecnym zapotrzebowaniem rynku, inni natomiast swoją pasją. Obecnie w internecie możemy znaleźć mnóstwo ofert prywatnych firm oferujących sprzedaż różnego typu produktów.

Pomysł na biznes – budka i materac dla psa

legowiska dla psaOstatnimi czasy, w znacznym stopniu wzrosło zainteresowanie małymi rasami psów jak Yorkshire, Shih tzu czy maltańczyki. W połączeniu z rosnącym zainteresowaniem psią modą, ten fakt stwarza wielu osobom możliwość do rozpoczęcia działalności w tym kierunku. Wiele pań miłujących się w krawiectwie, decyduje się na sprzedaż swoich wyrobów, właśnie z dziedziny akcesoriów dla pupilów. W internecie możemy znaleźć wiele porad dotyczących szycia budek czy legowisk dla pupili, ubranek, papci, materacy i innych. Dodatkowo dla osób posiadających chociaż odrobinę zdolności manualnych, nie będzie problemem wykonanie prostych zabawek dla czworonogów. Co jest dobre w takim pomyśle na zarobek? Mianowicie to, że nie potrzebujemy ani organizacji miejsca pracy, ani specjalnego sprzętu. Jedyne w co trzeba się zaopatrzyć to materiały i nici, gdyż każda fanka szycia, maszynę na pewno już posiada. Siedziba firmy, w dzisiejszych czasach również nie jest problemem, może to być nasz dom, lub wynajęte biuro na godziny.

Psie przedszkole – szkolenie psów

Psie przedszkoleIdąc dalej tropem zamiłowania do zwierząt, możemy pomyśleć o ośrodku tresury psów. Jednak tutaj będziemy musieli włożyć o wiele więcej pracy, a także pieniędzy. Przede wszystkim, musimy mieć miejsce do treningów z naszymi czworonożnymi klientami. Nie może to być zwykły pokój, w którym będziemy uczyć psa podstawowych komend. W zależności na jakim poziomie chcemy prowadzić naszą działalność powinniśmy zaopatrzyć się w różne akcesoria. Chcąc szkolić szczenięta wystarczy nam klikier, torba na smakołyki, smycze, kagańce i obroże, natomiast gdy chcemy naszą ofertę poszerzyć o szkolenie psów prowadzących lub na zawody to niezbędne będą nam tunele, płotki, huśtawki itp., a dodatkowo aporty i szelki. Jednak że samo zamknięte pomieszczenie nie wystarczy, trzeba mieć także odpowiednio duży teren zielony. Ponad to, jeżeli sami nie ukończyliśmy kursów z zakresu szkolenia psów, musimy pomyśleć o zatrudnieniu treserów, którzy posiadają dostateczną wiedzę dotyczącą:

 • psychiki i zachowania psa
 • szkolenia psów odnośnie chodzenia na smyczy luźnej, przy nodze
 • nauki podstawowych komend jak zostań, leżeć, siad, przywołania, a także zostaw/fe
 • nauki zachowania w obecności obcych ludzi i innych psów
 • budowania więzi i zaufania w kontaktach człowiek-zwierzę
 • nauki prawidłowego reagowania na nowe i już znane bodźce
 • nauki koncentracji szczeniaka na właścicielu
 • obrony lub opieki nad osobami niewidomymi i niepełnosprawnymi

Ogłoś się w internecie – szablony allegro

szablony allegroNajpopularniejszą formą reklamy jest internet. Nie tylko nie ogranicza on nas co do rozmiaru i treści reklamy, ale jest także powszechnym źródłem informacji. Możemy założyć stronę internetową, na której zawrzemy wiadomości dotyczące zakresu usług naszej działalności, cennik usług, godziny i dni pracy, a także gdzie mieści się siedziba naszej firmy lub jakie produkty sprzedajemy. Jednak zakładanie strony internetowej o tyle o ile sprawdzi się w przypadku szkoły dla psów, tak będzie znacznie nieopłacalnym przedsięwzięciem dla jednoosobowych przedsiębiorstw prowadzonych w domu. Korzystniej będzie właścicielom takich firm skorzystać z ogólnodostępnych portali sprzedażowych jak np. allegro. Dodatkowo, mamy możliwość kupna różnych gotowych szablonów, które znacznie urozmaicą naszą aukcje, utrwalając nasz sklep w pamięci klienta. Ceny gotowych szablonów są naprawdę niskie, a do ich zastosowania nie potrzeba specjalnej wiedzy obsługi internetu. Natomiast chcąc być bardziej oryginalnym, możesz wykupić kreator szablonów, dzięki czemu, już gotowe możesz przystosować na własne potrzeby. Cenowo znacznie się to nie różni, a masz możliwość:

 • zmiany loga, koloru tła, czcionki
 • wstawienia własnych zdjęć
 • zarządzania rozmieszczeniem informacji
 • dodawania wybranych przez siebie grafik

Więcej w tym temacie można przeczytać na:

 • Dlahandlu.pl – portal związany z tematyką biznesową oraz handlową
 • Laurendesign.eu – producent legowisk oraz zabawek dla psów i kotów

Podsumowanie tematu:

W dobie Internetu sprzedaż swoich usług czy własnoręcznie wykonanych rzeczy nie jest już problemem. W dzisiejszych czasach z tego źródła informacji korzystają zarówno młodzi jak i starsi, w związku z czym mamy możliwość dotarcia do szerokiego grona osób. Poza tym, brak ograniczeń co do produktów umożliwia nam sprzedaż praktycznie każdej rzeczy.