zdrowa żywność

Czy zdrowa żywność wystarczy w zachowaniu młodego wyglądu?

Każda kobieta na swój sposób walczy z upływającym czasem, wykorzystując na to różne metody medycyny naturalnej i estetycznej. Popularyzowanie zdrowego trybu życia, jako źródło dobrego samopoczucia, a także receptury na młodość przemawia do coraz większej liczy osób.

Analizator skóry sposobem na określenie jej kondycji

Analizator skóryCoraz więcej gabinetów kosmetycznych wyposaża się w urządzenie zwane analizatorem skóry, będący nowoczesną technologią diagnostyczną. Dzięki tej aparaturze, możemy określić parametry skóry, stan skóry na podstawie wyników badań możemy dobrać odpowiednie kosmetyki, lub wykonać konkretne zabiegi mające poprawić wygląd skóry jak np. mikrodermabrazja. Za pomocą analizatora skóry możemy określić następujące jej parametry:

 • strukturę
 • poziom serum
 • poziom złuszczenia
 • wielkość porów
 • szerokość i zaawansowanie zmarszczek
 • nawilżenie skóry

Domowa rehabilitacja dzięki elektrostymulatorowi

Domowa rehabilitacjaOstatnimi czasy, dzięki nowoczesnej aparaturze, mamy możliwość nawet wykonywania domowych zabiegów fizjoterapeutycznych. Elektrostymulatory, są to urządzenia medyczne, wykorzystujące lecznice działanie prądu. Wysyła on impulsy elektryczne powodujące skurcz określonego mięsnia. Dzięki niemu możemy uporać się z takimi problemami jak:

 • dolegliwości bólowe
 • stan zapalny po urazach
 • gojenie ran
 • osłabienie mięśni
 • autrofia mięśni

Niektóre z nich, mogą również pomóc nam w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które z przyczyn zdrowotnych np. bólów stawów, nie mogą wykonywać aktywności fizycznej aby schudnąć. Elektrostymulacja może także pomóc w walce z cellitem, ujędrniając jednocześnie skórę.

Aktywność fizyczna sposobem na młodość

Aktywność fizycznaNie od dziś wiadomo, jak pozytywne działanie na nasz organizm ma aktywność fizyczna. Regularne wykonywanie ćwiczeń, nie tylko oddziałuje na nasz organizm, ale także i samopoczucie. Ruchliwy tryb życia opierający się na regularnej aktywności znacznie spowalnia starzenie i przedłuża życie. Dzięki regularnym uprawianiu sportu, wzmacniamy układ sercowo-naczyniowy, a także zapobiegamy otyłości, wskutek tego nasza skóra wygląda zdrowiej, a co za tym idzie i młodziej. Dodatkowo podczas aktywności fizycznej wytwarzają się w organizmie endorfiny, czyli inaczej hormony szczęścia, znacznie poprawiające nasze samopoczucie. W związku z tym, nie dziwne, że ruch jest zalecany osobom z depresją. Poza tym dzięki aktywności fizycznej, poprawiamy pracę naszego układu trawiennego oraz przyspieszamy przemianę materii, walcząc w ten sposób z nadwagą w bezpieczny sposób.

Zdrowa żywność, dzięki niej zachowasz zdrowie i młodość

Zdrowa żywnośćWiele składników odżywczych zawartych w produktach spożywczych wspomaga odchudzanie, a także spowalnia procesy starzenia i sprzyja przedłużeniu życia. Spośród takich produktów możemy wyróżnić na przykład błonnik witalny, młody jęczmień, ostropest plamisty czy nasiona chia. Zawierają one korzystne dla organizmu witaminy, mikroelementy, a także przeciwutleniacze. Przykładowo młody jęczmień, dzięki dużej zawartości żelaza, skutecznie wspomaga walkę z anemią. Natomiast ostropest plamisty, będący rośliną chroniącą wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu, dzięki sylimarynie chroni tkanki przed nowotworem. Istotny dla odchudzania jest błonnik witalny, regulujący układ trawienny dzięki czemu jest stosowany do walki z nadwagą. Młody wygląd skóry, zachowamy spożywając nasiona chia, które są bardzo bogate w przeciwutleniacze. Zwalczają one wytwarzanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za niszczenie cząsteczek w komórkach, przyspieszających proces starzenia skóry. Należy pamiętać, że jesteśmy tym co jemy, więc chcąc zachować długowieczną młodość, starannie powinniśmy dobierać i przygotowywać posiłki.


Tekst powstał przy pomocy:


Podsumowanie

Największy wpływ na zdrowy i młody wygląd nie mają zabiegi kosmetyczne, a to jak żyjemy i co jemy. Jeżeli więc zależy nam na jak najdłuższym życiu i zachowaniu pięknego wyglądu pilnujemy tego co jemy i jak jemy oraz znajdźmy chwilę na poruszanie się.