elektryczny rower miejski z koszykiem

Rower miejski czy wypożyczalnia samochodów na wakacjach?

Kiedy wybieramy się na wakacje zależy nam na tym, żeby jak najlepiej wypocząć. Dla każdego wypoczynek oznacza coś innego. Dlatego właśnie od naszych upodobań do spędzania wolnego czasu będzie zależało wybrane przez nas miejsce na wakacje. Oczywiście różne będą również rozrywki, na jakie się zdecydujemy.

Noclegi – nie zawsze najważniejsze

noclegi w domkach letniskowychPierwsze co przychodzi nam na myśl, kiedy planujemy wakacje to zapewnienie sobie i osobom, które będą nam towarzyszyły, odpowiedniego noclegu. Jednak nie zawsze wysoki standard wybranego hotelu czy innej formy noclegu jest dla nas najważniejszy. Często wolimy zaoszczędzić na noclegu, aby później mieć większe fundusze na organizowane rozrywki i atrakcje. Wybierając się na wypoczynek całą rodziną, wynajęcie dla każdego pokoju hotelowego, mogłoby oznaczać zbyt duży wydatek. Dlatego właśnie często korzysta się z domków letniskowych, zarówno nad morzem jak i w górach. Domki letniskowe nad morzem, oferowane naprawdę tanio, dają nam naprawdę wiele możliwości. Możemy spokojnie spać wszyscy w jednym domku co pozwoli nam na zaoszczędzenie. Przy tym nie jest to rozwiązanie mniej komfortowe. Każdy ma swój pokój, do dyspozycji jest również kuchnia i łazienka. Można wybrać jako opcję dla siebie, domek piętrowy, wtedy będąc dużą grupą, spokojnie każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Tania wypożyczalnia samochodów dobra alternatywa

wynajem samochodu z wypożyczalniNiektórzy wolą wybierać się w dalsze podróże tylko komunikacją publiczną, czy to pociągiem czy autobusem. Jednak jeśli nastawiamy się na zwiedzanie, a do tego wybieramy się na wakacje z kilkoma osobami nieposiadanie własnego samochodu, może już być problemem. Zupełnie odpada, jeśli zabieramy ze sobą małe dzieci. Co wtedy zrobić? Można jak najbardziej wziąć pod uwagę skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów. Może się okazać to dla nas dość spory wydatek, jednak porównując koszty związane z kupowaniem biletów komunikacji miejskiej i nie tylko, wydatek może okazać się porównywalny. Dodatkowo wynajmując samochód, mamy zapewniony pełen komfort. Jeśli rozważamy jednodniową wycieczkę, gdzieś w pobliżu miejsca, w którym spędzamy wakacje, można również rozważyć wynajem busów. Jednak wtedy warto zorganizować się z inna grupą, która poznamy podczas wakacji. Będzie to wtedy naprawdę opłacalne. Przy okazji będziemy mogli zwiedzić nie tylko bezpośrednio mieście, do którego się wybraliśmy, ale również wziąć udział we wszystkich atrakcjach, które są zorganizowane w pobliżu.

Rowery miejskie jako dobry pomysł na spędzenie wakacji

elektryczny rower miejskiMożna również przyjąć dla siebie inne rozwiązanie, które również umożliwi nam zwiedzanie. Dobrym pomysłem będzie pojechanie na wakacje z rowerami. Dużo więcej przyjemności sprawić może nam objeżdżanie ciekawych miejsc na rowerach, mogąc od razu doświadczyć wszystkich zalet natury i krajobrazu. Oczywiście w niektórych miastach funkcjonują miejskie wypożyczalnie rowerów. Jednak niestety nie w każdym, a na dodatek może nam nie odpowiadać forma wynajęcia roweru i jego rodzaj. Dlatego warto będzie przed wakacjami zaopatrzyć się w swój własny, a wykorzystywane będą przez kolejne lata. Rodzajów rowerów jest jednak wiele. Na jaki się zdecydować, żeby był nam najwygodniej?Jeśli bierzemy pod uwagę zwiedzanie miasta i miast okolicznych, powinniśmy wybierać spośród rowerów:

  • elektrycznych
  • miejskich
  • holenderskich

Zdecydowanie nie należy się zniechęcać jeśli chodzi o rowery elektryczne. Możemy z góry założyć, że rower elektryczny zwalnia nas od wysiłku fizycznego. Rowery tego rodzaju dostarczają nam pięćdziesiąt procent napędu. Modne są ostatnio rowery miejskie i rowery holenderskie. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się być podobne. Jednak są między nimi pewne różnice. Tradycyjne rowery holenderskie nie posiadają przerzutek, te miejskie są w nie wyposażone. Może to zdecydowanie ułatwić nam poruszanie się po terenach zaplanowanych do zwiedzania. Jak najbardziej forma aktywnych wakacji na rowerach jest odpowiednia zwłaszcza na przełom wiosny i lata. Każdy z nas powinien przemyśleć właśnie taką opcję dla siebie.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Chillride.pl – sklep internetowy sprzedający holenderskie rowery miejskie
  • Rewelcars.pl – strona internetowa wypożyczalni samochodów i busów z Warszawy
  • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi

Podsumowanie

Wybierając się na wypoczynek całą rodziną, wynajęcie dla każdego pokoju hotelowego, mogłoby oznaczać zbyt duży wydatek. Dlatego właśnie często korzysta się z innych rozwiązań, takich jak domki letniskowe, które są znacznie tańsze.