fotografia ślubna pary młodej

Czy fotograf ślubny czy kamerzysta?

Dla każdego z nas ślub to niezwykle ważne wydarzenie. Jednak wiążę się z nim wiele obowiązków i spraw, których musimy dopilnować. Oczywiście można postępować tradycyjnie i posłużyć się wskazówkami ludzi, którzy ten dzień mają już za sobą. Musimy podjąć również kilka ważnych decyzji, które uwarunkują charakter naszego wesela i zadbają odpowiednio o gości.

Zespół na wesele i inne ważne elementy zabawy

muzyczny zespół weselnyZacznijmy może od tej części zabawowej całego wydarzenia, a mianowicie od wesela. Często zdarza się tak, że to właśnie z tą częścią związane jest najwięcej rzeczy, które musimy załatwić i których wykonanie musimy dopilnować. Przede wszystkim należy powiedzieć na czym najbardziej nam zależy, kiedy planujemy swoje wesele. Nadrzędną dla nas sprawą jest to, żeby nasi goście dobrze się bawili i wspominali ten dzień jeszcze długo po skończeniu. W tym celu musimy podjąć decyzje co do kilku ważnych elementów, a mianowicie:

  • sali bankietowe
  • cateringu
  • zespołu muzycznego
  • dodatkowych atrakcji
  • fotografa
  • kamerzysty

Należy określić na ile osób organizujemy wesele. Od tego uzależnione będzie jaką salę wybierzemy i na jakie menu się zdecydujemy. Oczywiście można również dopasować niektóre elementy menu pod naszych gości. Na przykład w sytuacji, kiedy mamy na swojej liście specyficznych gości, z alergiami pokarmowymi, czy preferencjami. Będzie to wymagało jednak dodatkowych ustaleń. Następnym elementem o jaki musimy zadbać będzie wynajęcie fajnego zespołu muzycznego. Co to oznacza, że zespół będzie fajny? Dla każdego może to znaczyć coś innego. Inny zespół będzie fajny w Wielkopolsce inny w województwie mazowieckim Przede wszystkim chodzi o to, żeby zespół weselny miał urozmaicony repertuar i dostosował rodzaj muzyki do każdej z grupy gości. Dodatkowym plusem każdego zespołu muzycznego będzie profesjonalny wokalista i więcej niż trzy instrumenty. Może najmniej ważne, ale jednak konieczne będzie również wynajęcie fotografa.

Fotograf ślubny – dlaczego warto w niego zainwestować

fotograf ślubny w plenerzePozostając w temacie fotografii ślubnej, należałoby szerzej opowiedzieć o tym, dlaczego wynajęcie fotografa i to dobrego na ślub i wesele, ma tak duże znaczenie. Fotografia ślubna stanowi zdecydowanie pamiątkę nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń. Można je określić jako zapis historii naszej rodziny. To aby zdjęcia były profesjonalne uzależnione będzie zarówno od doświadczenia jak i zaangażowania fotografa. Dlatego już po wstępnej rozmowie można stwierdzić w jaki sposób podchodzi on do tematu. Jeśli będzie chciał znać szczegółowo nasze oczekiwania i nasze pomysły, a przy tym sam wykaże się kilkoma oryginalnymi, możemy być pewni, że wykona dla nas wspaniałe zdjęcia. Możemy wybrać w którym momencie ma nam towarzyszyć fotograf. Może to być jedynie wynajęty fotograf na wesele, albo fotograf na ślub. Jeśli chcemy zebrać jak najwięcej wspaniałych pamiątek warto zlecić fotografowi uwiecznianie począwszy od przygotowań, skończywszy na zdjęciach plenerowych.

Fotobudka – ciekawy pomysł na zabawę

fotobudka do robienia zdjęćNawet jeśli wynajmiemy fotografa na nasze wesele, możemy również skorzystać z jeszcze jednej możliwości, jaka jest fotobudka na wesele. Jest to bardzo fajny pomysł na to jak zapewnić naszym gościom dodatkową zabawę. Wynajęta przez nas fotobudka umożliwia wykonywanie zdjęć w śmiesznym stylu. Razem z nią wynajmujemy różne akcesoria, które pozwalają naszym gościom przybierać różne aktorskie kreacje. Będzie to stanowiło dodatkową pamiątkę, a zdjęcia z niej, po odpowiednim połączeniu mogą być fajnym elementem teledysku weselnego. Do zachowania wspomnień i wychwycenia najważniejszych momentów zdecydowanie dobre będą zdjęcia. Dlatego warto przemyśleć sobie co jest dla nas konieczne, a na czego wybór nie jesteśmy zdecydowani.


Więcej szczegółów na ten temat na:

  • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej
  • Clubbersband.pl – strona www prezentująca zespół weselny z Lubelskiego
  • Fotopolitka.pl – strona internetowa fotografa ślubnego i na wesele z Warszawy
  • Photomadness.pl – witryna internetowa wynajmującej fotobudki na wesele w Krakowie

Podsumowanie wpisu

To od nas zależy czy będziemy chcieli mieć również nagrany film z przebiegu całego dnia. Jeśli tak, zdecydowanie będziemy musieli również zainwestować w kamerzystę. Jeśli zależy nam na jak największych oszczędnościach to właśnie tutaj można je osiągnąć. O tyle o ile zdjęcia z tego ważnego dnia są dla wszystkich czymś oczywistym, film nie jest już aż taki ważny.