serwis komputerów i laptopów

Wyposażenie serwisu komputerów

By właściwie wykonywać swoją pracę trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami. To kluczowa sprawa, aby zadbać o wyposażenie, które będzie ułatwiało funkcjonowanie. Inaczej bowiem praca stanie się po prostu mało efektywna. Serwis komputerowy na przykład powinien dysponować narzędziami, ale też innymi elementami, dzięki którym placówka będzie dobrze prosperować.

Serwis komputerów – sprzęty praktyczne

naprawa komputerówPoprzez wyposażenie serwisu rozumiemy przede wszystkim to, co się przyda do wykonywania zawodu. Oczywiście, jest to węższe rozumienie tego pojęcia, bo wyposażeniem może być właściwie wszystko, co się znajduje w takiej firmie. Omówimy zatem w pierwszej kolejności sprzęty, które kojarzą nam się z taką działalnością, i które są niezbędne do prawidłowego oraz szybkiego naprawiania komputerów, a później przejdziemy do innych kwestii. Wśród przedmiotów przydatnych w placówce, gdzie odbywa się naprawa komputerów, konieczne będą:

 • sprawne płyty główne
 • komputery
 • zainstalowane oprogramowanie do serwisowania i wykrywania różnego rodzaju błędów
 • narzędzia, lutownica
 • karta POST
 • miernik elektroniczne
 • inne narzędzia do diagnostyki

Poza tym wiele innych rzeczy. Jeśli ktoś nie zna się na naprawie komputerów, to nie ma sensu, aby interesował się otwieraniem działalności w tej branży. Są inne, o wiele prostsze gałęzie gospodarki, w których można podziałać. W tej zaś wiele się zmienia, technologia idzie do przodu i trzeba za tym nadążać. Trzeba mieć w sobie smykałkę, aby szybko pojmować jak coś działa i w jaki sposób można to naprawić. Można oczywiście jedynie zarządzać grupą osób odpowiedzialnych za naprawę. Taki przypadek znamy ze Szczecina. Jednak właściciel firmy także powinien wiedzieć, co i jak, nawet tylko po to, aby móc od czasu do czasu kontrolować efekty pracy swoich podwładnych.

Krzesła warsztatowe i inne umeblowanie

krzesło warsztatowePoza sprzętem, który trzeba sukcesywnie skompletować, ważne są oczywiście meble. Na pewno konieczny będzie solidny regał albo jeszcze lepiej szafa zamykana na dobry zamek, w której pomieszczą się komputery przeznaczone do naprawy, jak i te już po serwisie. Na początek może wystarczy jeden taki mebel, ale później pewnie będzie konieczność kupić ich więcej w miarę jak wzrośnie ilość zleceń. Druga ważna rzecz to stanowiska pracy. Muszą być na pewno jakieś biurka czy stoły, na których będzie można sprawdzać i naprawiać sprzęt. Poza tym oczywiście pracownik musi mieć gdzie usiąść. Być może część działań będzie musiał wykonać na stojąco, ale drobniejsze rzeczy wygodniej i dokładniej zrobi siedząc. Do siedzenia dobre będą krzesła przemysłowe czy warsztatowe. Sprawdzą się one z tego względu, że są wytrzymałe. Zbudowane są z solidnych elementów, bo przeważnie wykorzystuje się je na halach przemysłowych czy w warsztatach samochodowych. Mają one także regulację wysokości, co jest bardzo przydatne we wszelkiego rodzaju pracach manualnych. Pracownik może dopasować siedzisko do swojej wysokości, a dzięki temu może przybrać bardziej ergonomiczną pozycję, w której dłużej będzie w stanie wykonywać swoją pracę. Inny przydatny mebel to też lada i pewnie kilka innych elementów umeblowania. Trzeba je dobrać zależnie od rozmiarów pomieszczeń, ilości pracowników i innych czynników.

Centrala telefoniczna VoIP – sprzęty elektroniczne

telefon podłączony do centrali VOIPPoza tym trzeba też wspomnieć o wyposażeniu elektronicznym. Na pewno nie ulega wątpliwości, że potrzebne będą sprawne komputery, ale o tym pisaliśmy już wcześniej. Poza tym przyda się centrala telefoniczna, aby umożliwić kontakt z klientem czy współpracownikami, dostawcami części i tak dalej. Polecamy też telefony gigaset, które zapewniają wysoką jakość połączeń. Z powodzeniem używamy ich w firmie w Szczecinie. Nie trzeba też chyba przypominać, że będzie konieczna kasa fiskalna, aby prawidłowo się rozliczać i ewidencjonować transakcje. W dzisiejszych czasach pomocny jest także terminal płatniczy, aby klienci nie musieli się martwić wypłacaniem gotówki.


Informacje związane z tematem artykułu dostępne są na:

 • Tech-Pur – strona internetowa firmy produkującej krzesła warsztatowe
 • Komputerswiat.pl – portal internetowy poświęcony sprzętowi komputerowemu
 • Voip24sklep.pl – sklep internetowy sprzedający centrale telefoniczne voip
 • Informatyk-szczecin.com – strona internetowa prezentująca serwis komputerów dell w Szczecinie

Podsumowanie

Każdy serwis komputerowy powinien mieć wyposażenie nie tylko narzędziowe i sprzętowe. Ważne, aby lokal miał także meble ułatwiające podwładnym pracę. Także elementy ułatwiające kontakt z klientem będą atutem czy raczej koniecznością.