transport konia i akcesoriów

Zawody jeździeckie – jak zabezpieczyć transport na czas przewozu do Belgii?

Chcąc przetransportować osoby oraz potrzebne rzeczy na zawody za granicę, trzeba do tego podejść z odpowiednim przygotowaniem. Należy działać w sposób przemyślany, aby niepotrzebnie nie przepłacać, i aby wszystko dotarło na czas na miejsce.

Bryczesy damskie i inne akcesoria wysyłane do Belgii

bryczesy damskieOsoba trenera zawodników musi zatroszczyć się o to, aby mieli oni odpowiedni sprzęt. Jeżeli chodzi jedynie o strój i kilka innych akcesoriów, to nie muszą być one oczywiście wysyłane paczką. Da się na pewno zorganizować transport w ten sposób, aby po prostu zawodnicy byli zaopatrzeni w to, co potrzebują. W ten sposób będą mieli ochraniacze dla konia ze sobą i nie będzie trzeba się martwić o to, że potrzebne przedmioty nie dotrą na czas do Belgii. Inaczej jednak wygląda sytuacja, kiedy zawodnicy znajdują się już na miejscu, bo na przykład byli za granicą, aby wcześniej trenować, a potrzebują dodatkowego wyposażenia. Może być też tak, że po prostu sponsor chce wysłać większą paczkę na zawody. W każdym z tych przypadków będzie trzeba transport przedmiotów odpowiednio zabezpieczyć, aby bezpiecznie dotarły one do Belgii.

Taśmy pakowe – dobre zabezpieczenie przewozu

taśmy pakoweJeśli chodzi o zabezpieczenie przedmiotów na czas podróży, na pewno przyda się parę standardowych elementów używanych przy pakowaniu paczek. Niezależnie od tego, jak paczki będą podróżować, najczęściej będą one zapakowane w kartony. Mogą to być kartony fasonowe, ale lepiej sprawdzą się tutaj standardowe, zaklejone po prostu taśmą pakową. Te fasonowe lepiej się sprawdzą, jeżeli akcesoria mają być formą nagrody czy po prostu podarunku dla różnych zawodników. Wówczas taki pakunek będzie się lepiej prezentował. Można po prostu do zwykłego kartonu zapakować mniejszy, fasonowy i wtedy, kiedy będzie potrzeba wręczania, osoba obdarowana otrzyma gadżet w opakowaniu fasonowym. Do pakowania drobniejszych rzeczy przydadzą się na pewno woreczki strunowe. Dzięki temu nic się nie pogubi i wszystko będzie się znajdowało w jednym miejscu. Przydać się do pakowania mogą także:

  • styropianowe kulki
  • dodatkowa tektura
  • etykiety samoprzylepne
  • folia bąbelkowa

Dużo zależy od tego, co zamierza się przewieźć i jaki będzie ostatecznie środek transportu tych towarów na zawody. Może być tak, że po prostu firma z Polski zapewnia dostawę pewnych elementów na zawody. Wówczas warto skorzystać z jakichś profesjonalnych usług kurierskich albo własnego transportu.

Przewozy do Belgii – czy tylko dla zawodników?

bus do przewozu osóbKiedy chodzi o przewiezienie małej ilości produktów, można zastosować zamiast kuriera alternatywne wyjście. Niektórzy przewoźnicy obecnie oferują nie tylko transport osób, ale również towarów. Można więc połączyć jedno z drugim albo po prostu uzgodnić z kierowcą, że dostarczy paczkę pod dany adres. Mogą to być na przykład busy podkarpackie Belgia. Wówczas trzeba zapakować paczkę dokładnie tak, jakby była wysyłana pocztą. Trzeba dobrze okleić pakunek i zabezpieczyć przed możliwymi wstrząsami. Kierowca natomiast zadba o resztę i dostarczy cały asortyment na miejsce. Taka alternatywa jest nieraz wygodna i tańsza od zwykłych usług kurierskich. Kiedy jednak podróżuje się takim busem całą grupą, także nie ma problemu z tym, aby zabrać trochę więcej bagażu ze sobą. Większość przewoźników zezwala na zabranie kilku toreb, więc nie będzie też na pewno problemu, jeżeli kilkuosobowa grupa będzie miała jeden czy dwa kartony ze sobą. Luki bagażowe są zazwyczaj dość spore, aby tam zmieścić takie rzeczy. W razie czego, zmniejszając komfort jazdy, można je też umieścić gdzieś pod nogami. Jeżeli jest zaś dość małych rozmiarów, można postawić taki karton nad głową w przeznaczonym na bagaż podręczny miejscu.


Więcej na ten temat na:

  • Stajniasklep.pl – sklep online oferujący ochraniacze dla konia i bryczesy damskie
  • Pakowacz.eu – sklep internetowy sprzedający koperty foliowe i woreczki strunowe
  • Stadniny.pl – portal internetowy dla branży konnej i jeździeckiej

Podsumowanie

Należy pamiętać o tym, że bez względu na sposób przewozu artykułów, trzeba dbać o ich odpowiednią amortyzację. Dzięki temu podczas przewozu nie ucierpią. Można włożyć do kartonu specjalne pianki wypełniające albo po prostu tekturę. W przypadku odzieży być może nie będzie nawet takiej potrzeby. Zawsze trzeba jednak włożyć rzeczy w solidny karton i dbać, aby dotarły za miejsce.