wykładziny podłogowe

Jaka nawierzchnia przy grzejnikach podłogowych?

Grzejniki podłogowe są bardzo popularne w polskich domach. Zaletą ich jest przede wszystkim to, że cały system ogrzewania domu jest ukryty i nie widoczny. Poza tym taki typ ogrzewania bardzo pasuje do wnętrz nowoczesnych.

Montaż grzejników podłogowych

grzejnik konwekcyjny z kotemGrzejniki podłogowe inaczej kanałowe montowane są przy oknach oraz przy drzwiach na tras. Takie położenie pozwoli uchronić przed napływem zimnego powietrza do środka. Kratka tego ogrzewania powinna być na jednym poziomie z podłogą. Kratkę powinno się zamontować w odległości od kilku do kilkunastu centymetrów od drzwi tarasowych lub okna. Ściany przy tym grzejniku oraz dno kanału powinno być wyposażone w izolację termiczną oraz przeciwwilgociową. Grzejniki podłogowe z Warszawy maja kratki wykonane z lakierowanego aluminium, a poza tym kartki mogą być:

  • anodowego aluminium
  • drewniane
  • ze stali nierdzewnej

W kanale montowany jest grzejnik, który ma specjalną konstrukcję. Głębokość kanału powinna być zawsze większa o jakieś kilka centymetrów od montowanego w nim grzejnika. Ta przerwa jest po to, aby powietrze bez problemu mogło cyrkulować między elementami grzejnika oraz dnem kanału. Moc grzejnika powinna być oczywiście zależna od wielkości pomieszczenia, które ma zostać ogrzane.

Zalety ogrzewania kanałowego

pokrętło grzejnika kanałowegoMontowane ogrzewanie kanałowe w Warszawie charakteryzuje się przede wszystkim precyzja wykonania poza tym dyskrecja ukrycia systemu grzewczego pomieszczenia. Jednak ogrzewanie kanałowe jedynie jest dobrym rozwiązaniem gdy posiadamy duże okna lub drzwi tarasowe, jednak jeśli ktoś chce, aby jego domu wykonać takie ogrzewanie a nie ma takich okien, to także jest to możliwe. Grzejniki podłogowe maja małą bezwładność ciepła. Odpowiednio regulują na zmiany temperatury, a gdy są wyposażone w specjalne wentylatory, to ciepło jest rozprowadzane bardzo szybko. Nawet bez wentylatora grzejniki te działają zaraz po ich uruchomieniu. Jeśli wybierzemy odpowiedni model grzejnika, to także możliwa jest opcja chłodzenia pomieszczenia latem. Jeśli ten sposób ogrzewania porówna się z centralnym ogrzewaniem, to oszczędność na eksploatacji wynosi nawet trzydzieści procent. Zaleta ogrzewania kanałowego jest także to, że oczyszcza powietrze z pyłów oraz alergenów. Także ten rodzaj ogrzewania osusza mury oraz w szybko sposób podłogę.

Wykładziny podłogowe, a grzejniki kanałowe

kolorowa wykładzina dywanowaW przypadku ogrzewania kanałowego można stosować każdy typ pokrycia podłogi. Jedną z możliwości są wykładziny podłogowe. Najbardziej znanym rodzajem wykładziny, są elastyczne z PCV. Ten rodzaj wykładzin można podzielić na dwa rodzaje:

  • jednorodne
  • niejednorodne

Jednorodne wykładziny są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na ścieranie. Niejednorodne wykładziny mogą być:

  • wielowarstwowe
  • walcowane
  • drukowane

Tego rodzaju wykładzin podłogowych nie można montować na balkonach oraz tarasach. Zaletą elastycznych wykładzin podłogowych jest ich bardzo łatwy montaż. Także są one bezpieczne, gdyż amortyzują upadki, z tego względu można je stosować w pokojach dla dzieci. Łatwo się je konserwuje oraz czyści. Inną propozycja na pokrycie podłogi są wykładziny dywanowe w płytkach. Ten rodzaj pokryciach nadaje szyku mi elegancji wnętrzu, szczególnie jeśli porówna się go z dywanem z rolki. Maja one wiele zalet. Przede wszystkim, gdy jakaś część ulegnie zabrudzeniu, to łatwo jest ją wymienić. Takie wykładziny są trwałe, łatwo się je montuje i powstaje mały odpad tego materiału.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:


Podsumowanie

Podczas montażu grzejników podłogowych nie musimy się martwić o wybór odpowiedniej do nich wykładziny. W przypadku tego ogrzewania można montować każdy rodzaj pokrycia podłogi nie zależnie od materiału, z którego jest wykonany.