kabina prysznicowa na wymiar ze szkła hartowanego

Co poza kabinami prysznicowymi powinno znaleźć się w łazience?

Łazienka to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. Jest to miejsce, w którym zażywa się relaksu po całym dniu w biegu. W wielu domach jest to również jedyne miejsce gdzie człowiek jest sam na sam ze swoimi myślami. Dlatego tak ważne jest by miejsce to było urządzone w sposób ułatwiający relaks. Łazienka jest również miejscem, gdzie większość kobiet wykonuje makijaż, dlatego ważne jest również odpowiednie jego oświetlenie. Jak urządzić poprawnie łazienkę?

Co powinno się znaleźć w łazience?

łazienkowe lustro na wymiarUrządzanie łazienki nie jest zadaniem łatwym. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Przede wszystkim wielkość pomieszczenia. Od niego będzie zależeć kolorystyka, a także wyposażenie. Kolejnym elementem jest oczywiście budżet jakim się dysponuje. Inaczej należy gospodarować środkami gdy budżet jest duży inaczej gdy jest skromny. Większość łazienek to małe pomieszczenia, dlatego doradza się aby były one utrzymane w bieli. Kolor ten optycznie powiększa pomieszczenie i sprawia, że całość wydaje się bardziej sterylna. Dobrym pomysłem więc może być urządzenie łazienki w stylu prowansalskim. Aby nadać łazience taki wygląd wystarczy kilka charakterystycznych elementów jak meble shabby chic czy pudełka ozdobne. Mała łazienka nie oznacza jednak, że trzeba się ograniczać. Możliwe jest niemal do każdej łazienki wstawienie wanny. Przy planowaniu łazienki należy pamiętać o takich elementach jak:

  • umywalka
  • toaleta
  • prysznic
  • szafka
  • lustro
  • oświetlenie

Te elementy są absolutnie niezbędne, aby łazienkę można było uznać za funkcjonalną. Wszystkie te elementy są dostępne w wielu rozmiarach i stylach i od indywidualnych upodobań domowników zależy jak łazienka będzie ostatecznie wyglądać.

Jakie lustra dekoracyjne wybrać?

lustro dekoracyjneSposobem na optyczne powiększenie łazienki może być również zawieszania lustra. Zasada w tym wypadku jest bardzo prosta. Lustro odbija światło dzięki czemu wydaje się, że pada ono dalej. Dlatego na małych powierzchniach doskonale sprawdzi się lustro w każdej wielkości. Obecnie popularne stały się lustra dekoracyjne. Firmy produkujące takie lustra znajdują się już w wielu miastach, również w Warszawie czy Krakowie. Lustra mają także bardzo dużą funkcję użytkową, szczególnie dla kobiet. Dobrej jakości lustro jest niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu. W tej kwestii jest również ważne oświetlenie. Powinno być ono w łazience bardzo jasne, jednakże tej samej barwy. Dobrze oświetlona łazienka będzie także wyglądać na większą.

 

Odpowiednie kabiny prysznicowe

kabina prysznicowa na wymiarWażnym elementem wyposażenie jest kabina prysznicowa. Jednak nawet w małej łazience może być zastosowana zarówno kabina jak i wanna. Wystarczy wybrać urządzenie spełniające obie te funkcje. Przy wyborze samego prysznica, należy zwrócić uwagę by nie był on za bardzo zabudowany. Najlepiej wybrać przeszklenie aż do samej ziemi, dobrym pomysłem jest prysznic murowany. Im więcej szkła w takim pomieszczeniu tym bardziej przestronne będzie się ono wydawać. Można także zastosować tutaj szkoło z grafiką, które w ładny sposób podkreśli charakter i styl łazienki. Kabina wybrana w taki sposób z pewnością uwydatni najlepsze cechy pomieszczenia.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • Glass Decorator – strona www firmy z Warszawy tworzącej drzwi szklane i lustra na wymiar
  • Bibelots.pl – sklep online oferujący lustra dekoracyjne i meble shabby chic

Podsumowanie

Łazienka stanowi ważne pomieszczenie w każdym domu, dlatego warto zadbać by była ona urządzona funkcjonalnie i w odpowiednim stylu. Odpowiedni udekorowanie wnętrza dowodzi, że nawet najmniejsze pomieszczenie może wygląd przestrzennie i dobrze.