dron zdalnie sterowany

Tradycyjny prezent dla dziecka czy dron z kamerą?

Zakup prezentu dla dziecka sprawia czasem duże problemy. Zachęcone reklamami dzieci coraz częściej nie chcą tradycyjnych zabawek a coraz to bardziej wymyślne i nowoczesne. W przypadku mniejszych dzieci czasem warto dobrze przemyśleć zakup prezentu – warto aby nie tylko sprawiał radość dziecku ale także przyczynił się do jego rozwoju.

Rowerki dla dzieci – idealny prezent dla każdego malucha

rowerek dla dzieciBez względu na to ile dziecko ma lat rower zawsze będzie świetnym prezentem. W przypadku mniejszych dzieci jest to świetne narzędzie do nauki zachowania równowagi a także źródło rozrywki. Jeśli dziecko jest jeszcze małe i mogłoby mieć problem z rowerkiem warto zainwestować w jeździk. Nauczy on dziecko odpychania się nogami i z czasem warto będzie zakupić mu pierwszy rower. Nie ma nic przyjemniejszego niż przejażdżka rowerem w ciepły dzień. Rozróżniamy wiele rodzajów rowerów. Oto jakie rowery warto brać pod uwagę zważywszy na wiek dziecka i jego wzrost:

 • rower biegowy 12” (dla dziecka w wieku 2-4 lat o wzroście 80-108 cm)
 • rower z pedałami 16” (dla dziecka w wieku 4-6 lat o wzroście 95-122 cm)
 • rower z pedałami 20” (dla dziecka w wieku 5-8 lat o wzroście 110-120 cm)
 • rower z pedałami 24” (dla dziecka w wieku 7-12 lat o wzroście 120-145 cm)
 • rower z pedałami 26” (dla dziecka w wieku powyżej 9 lat o wzroście powyżej 145 cm)

Wybór roweru zależy głównie od wieku dziecka a także jego wzrostu i możliwości fizycznych. Nie warto kupować dziecku zbyt dużego roweru – może mieć problem z jazdą i utrzymaniem równowagi, natomiast w przypadku zbyt małego jazda może okazać się niewygodna.

Dron z kamerą – świetny pomysł na prezent dla starszego dziecko

dron z kamerąO ile małe dziecko ucieszy się z nowego rowerka czy też zabawki o tyle ze starszym dzieckiem może być problem. Z biegiem lat wymagania dzieci rosną i chcą one coraz to bardziej nowoczesne zabawki, którymi będą mogły pochwalić się rówieśnikom. Niestety, tego typu zabawki nie są raczej tanie. Jedną z nich jest wspomniany dron z kamerą. Ceny dronów zaczynają się już od ponad 100 złotych a kończą nawet na kilkunastu tysiącach. Wszystko zależy od tego jakiego drona chcemy. W przypadku sprzętu profesjonalnego nie mamy co liczyć na urządzenia tańsze niż ok tysiąc złotych. Chcąc sprawić radość naszemu dziecku warto omijać najtańsze urządzenia. Są one zazwyczaj dosyć słabo wykonane a czas lotu wynosi raptem kilka minut. W przypadku urządzeń trochę droższych możemy już liczyć na 15-20 minut lotu. Ze względu na ilość wirników rozróżniamy 3 rodzaje dronów:

 • quadrocopter – najpopularniejszy rodzaj dronów, posiada 4 wirniki, są to zazwyczaj drony rekreacyjne
 • hexacopter – posiada 6 wirników, są to drony profesjonalne
 • octocopter – posiada 8 wirników, najdroższy typ dronów

Drony idealnie nadają się nie tylko do zabawy ale także do celów komercyjnych, jednakże w przypadku dzieci warto zwracać uwagę nie na zastosowanie drona tylko na jakość wykonania i aspekty techniczne.

Sklep z dronami – czyli miejsce, gdzie kupimy prezent dla naszej pociechy

quadrocopter z powietrzuZanim udamy się do sklepu w celu zakupu pierwszego drona dla naszego dziecka warto poczytać opinie na temat danego modelu w internecie. W przypadku tego typu urządzeń królują nie tylko urządzenia warte uwagi ale także kiepskiej jakości, które wybierane są przez użytkowników tylko ze względu na cenę. Są dwie opcje zakupu drona: w sklepie stacjonarnym i w internecie. Plusem zakupów w internecie jest to, że nie musimy wychodzić z domu i zazwyczaj zapłacimy mniej. Jednakże jeśli ma to być nasz pierwszy dron warto udać się do sklepu stacjonarnego. Najważniejszym plusem jest tutaj to, że możemy danego drona przetestować przed zakupem. Nie są to tanie zabawki i nie warto kupować kota w worku. Dzięki testom przekonamy się czy dany dron spełnia nasze wymagania a także czy jego budowa nie spowoduje iż zostanie uszkodzony przy pierwszej kraksie.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

 • Flytoy.pl – sklep internetowy sprzedający drony z kamerą i quadrocoptery
 • Twoja-przygoda.pl – sklep online oferujący jeździki i skip hop
 • Egodziecka.pl – portal internetowy skierowany do rodziców

Akapit podsumowania

Jak widać zakup prezentu dla dziecka nie należy do rzeczy prostych i czasem warto podpytać dziecko jaki prezent chciałoby dostać. W przypadku mniejszych dzieci sprawa jest trochę prostsza, w przypadku większych trudniejsza. Jak sami dobrze wiemy wymagania rosną wraz z wiekiem – warto wziąć to pod uwagę przy zakupie prezentu.