fotografia z wesela

Organizacja i obsługa przyjęcia weselnego

Chcąc szczególnie uczcić jakiś ważny dzień, warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach. Można wynająć specjalistyczne usługi, aby uprzyjemnić świętowanie sobie i gościom. Dobrze jest zadbać szczególnie o nastrojową muzykę oraz upamiętnienie wydarzenia.

Przyjęcia weselne i ich organizacja

fotografia ślubnaSą takie okazje, które wręcz wymagają specjalnej oprawy. Należą do nich chociażby wesela albo okrągłe rocznice ślubu czy urodzin. To święta, które chcemy spędzić w otoczeniu najbliższych odpowiednio je celebrując. Pozwala to na konkretniejsze przeżycie tych uroczystości. Poza tym takie święta jak zamążpójście mogą się zdarzyć tylko raz w życiu, więc chcemy je przeżyć naprawdę dobrze i hucznie. Zapraszamy rodzinę z całej Polski i chcemy, aby długo wspominali z nami ten dzień. Co można zrobić, aby impreza była udana:

  • wynająć profesjonalną oprawę muzyczną,
  • zapewnić dobre jedzenie i picie,
  • zapewnić ludziom noclegi, jeśli trzeba,
  • wynająć salę w dobrej lokalizacji,
  • zapewnić dodatkowe zabawy i atrakcje,
  • wynająć fotobudkę,
  • skorzystać z usług magika

Czasami nie trzeba wielkiej inwencji ani środków finansowych, aby zapewnić dobrą zabawę. Najważniejsze jest bowiem towarzystwo. Eventy okolicznościowe rządzą się swoimi prawami. Zwykle zapraszamy tych, których cenimy i lubimy spędzać z nimi czas. Bez względu na to czy impreza odbywa się w Krakowie czy we Wrocławiu staramy się, aby cała nasza kochana rodzina i przyjaciele się na niej znaleźli. W tym celu trzeba często zapewnić ludziom noclegi, zwłaszcza jeśli przyjeżdżają z daleka. Poza tym na zabawach okolicznościowych prawie zawsze pojawia się alkohol, a więc żeby każdy mógł się trochę rozluźnić pijąc, konieczne jest zapewnienie hotelowych pokojów.

Dj na wesele i inne imprezy

dj na weseleDj czy zespół to kwestia, którą warto przemyśleć nie tylko, kiedy organizujesz swoje wesele. Warto trochę więcej zapłacić i mieć pewność, że goście nie zejdą z parkietu także wtedy, kiedy świętujesz na przykład swoją pięćdziesiątkę. Profesjonalna oprawa muzyczna zapewni ci taki repertuar, jaki będziesz chcieć. Możesz dogadać się, co do hitów, a poza tym będziesz mieć konferansjerkę. Doświadczony zespół lub dj sprawi, że wszyscy będą się dobrze bawić. Będzie zachęcał ich do wyjścia na parkiet. Bardzo ważna rzecz to jedzenie i picie. Wiele osób zwraca na tę kwestię swoją uwagę. Jest to niemal jeden z najważniejszych punktów programu imprezy okolicznościowej. Zwłaszcza w mniejszych miasteczkach ludzie czekają na okazję, żeby się napić, najeść i wspólnie pobawić. Wszyscy są tam bardzo zintegrowani i czekają na okazję, żeby się spotkać. Oczywiście, przyjęcie to wiele kwestii technicznych i organizacyjnych, o które należy zadbać.

Czy tylko fotografia ślubna jest warta inwestycji?

fotograf robiący zdjęcia ślubneKiedy bierze się ślub, to człowiek wydaje całą masę pieniędzy na organizację niezapomnianego przyjęcia lub zabawy. Chcemy wtedy też, aby uwiecznione zostały najpiękniejsze momenty, by móc do nich wracać na zdjęciach czy filmie wideo. Ślub i wesele to jednak nie jedyna okazja, którą warto profesjonalnie zarchiwizować. W końcu pięćdziesiątkę także ma się jeden raz w życiu i również się ona nigdy nie powtórzy. Fotograf ślubny to zawód bardzo popularny, natomiast fotografowie na inne przyjęcia okolicznościowe już nie są tak często poszukiwani. Może warto jednak to zmienić i poszukać człowieka, który zatrzyma w kadrze roczek chrześniaczki w Katowicach. Każda taka chwila warta jest uchwycenia. Trzeba zrobić sobie kompleksowy plan i wszystko odpowiednio wcześnie załatwić. Nieraz można zadbać o dodatkowe rozrywki, jeżeli ma się więcej pieniędzy, na przykład wynająć fotobudkę, która rozrusza mniej śmiałych gości. Bardzo ważna sprawa na okolicznościowym przyjęciu to muzyka. Czasami wystarczy nagrana wcześniej płyta, która będzie puszczona z jakiegoś odtwarzacza. To, co sprawdzi się jednak na pięćdziesiątce mamy w Rybniku, niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem na wesele. Nieraz warto zainwestować trochę więcej w oprawę, żeby potem nie żałować. Nie wyobrażam sobie wesela, na którym muzyka leci z radia. Już dużo lepiej zaprosić znacznie mniej osób niż rezygnować z dja albo zespołu.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy poświęcony planowaniu wesela
  • DJ Greg – strona internetowa, którą prowadzi dj na wesele grający w Katowicach i Rybniku
  • Sacalobra.pl – witryna internetowa fotografa ślubnego z Wrocławia

Podsumowanie

Każde przyjęcie okolicznościowe można zorganizować profesjonalnie, starając się o odpowiednią oprawę i jej uwiecznienie. Czasami warto huczniej świętować jakieś wydarzenie, bo jest to okazja do spotkania w większym gronie i wspólnej zabawy.