Busy do Anglii

Czym warto wybrać się w podróż za granicę?

Możliwości podróżowania są obecnie bardzo duże. Dzięki temu, że granice są otwarte możemy wybrać na pobyt wiele ciekawych miejsc. Możemy poznać wiele kultur i spędzać wakacje w wymarzonych destynacjach. Ludzie przemieszczają się za granice dużo częściej niż kiedyś i przestali się obawiać dalekich podróży. Jest wiele sposobów na dotarcie do celu. Czym jednak najlepiej dotrzeć na przykład na upragnione wakacje?

Wynajem autobusów jako sposób na zapewnienie transportu grupowego

wynajęty autobusKiedy jesteś organizatorem większej wycieczki, to najlepszą możliwością przewozu osób jest wynajęcie całego autobusu. Można też oczywiście ustalić, że na przykład obóz odbywa się dopiero od momentu dotarcia uczestników na miejsce we własnym zakresie, jednak to dużo mniej wygodna opcja. Poza tym autokar jest świetnym pojazdem do odbywania podróży tak zwanych objazdowych. Wycieczka, która polega na zwiedzaniu kolejnych miast lub rejonów może być ciekawą alternatywą dla przebywania przez kilkanaście dni w jednym miejscu. Dzięki temu można zobaczyć znacznie więcej w krótkim czasie. Mniejsze autobusy sprawdzają się także jako środki transportu dla pracowników, udających się do pracy do zagranicznej firmy. W tym celu busy wynajmuje niejedna agencja pracy. Często są to na przykład busy Polska Belgia albo te do Niemiec czy Holandii. Plusem takich autokarów jest też to, że są dostępne niemal w każdym większym mieście jak na przykład Bydgoszcz i są przez cały czas do dyspozycji wynajmującego. Można więc spokojnie dojechać do celu, podczas gdy w przypadku lotniska trzeba by się jeszcze martwić jak dostać się z niego do centrum miasta.

Samolotem w dalszą drogę

bilet lotniczyJeśli wybierasz się w dalsze krainy, to najwygodniej będzie jednak polecieć tam samolotem. Jest to sposób najdroższy, jednak też najbardziej komfortowy w przypadku dalekich wojaży. Nieraz też jest transportem jedynym. Ciężko przecież wyobrazić sobie przewóz osób na drugi kraniec świata. Kiedy potrzebujesz gdzieś polecieć, warto nieraz śledzić promocje i strony, gdzie publikowane są oferty tanich lotów. Dzięki temu podróż może być często dużo tańsza.

 

Przewóz osób do Holandii, czyli tak blisko, ale tak daleko

wynajęty bus do transportu osóbPowiedzmy, że ktoś chce dostać się do Holandii. Nie jest to w sumie daleki kraj, ale podróż może zająć trochę czasu. Jakie są możliwości transportu w takim wypadku:

  • samolot
  • własny samochód
  • bus
  • wynajęty autokar
  • autostop
  • pociąg

Nie ma tych możliwości znowu aż tak wiele, jednak warto je omówić właśnie na przykładzie kraju względnie bliskiego Polsce. Ponieważ Holandia nie jest bardzo odległa, można skorzystać z taniej opcji podróżowania, czyli busa do przewozu osób. Miejsce w takim pojeździe jest często niedrogie, a wielu przewoźników oferuje podwózkę pod same drzwi. Jest więc to wygodne rozwiązanie dla kogoś, kto planuje zabrać dużo bagażu i nie ma ochoty martwić się o znajdowanie kolejnych środków transportu. Taki bus może przydać się jako komunikacja do mniejszych miasteczek, do których może nie odbywać się żadnego rodzaju transport publiczny. Wygodnie też będzie oczywiście jechać własnym autem, o ile jest w dość dobrym stanie, aby nim odbywać dalsze podróże niż tylko po własnym mieście. Wynajęcie całego autokaru sprawdza się oczywiście tylko w niektórych przypadkach. Dla odważnych natomiast polecany jest autostop, ponieważ to najtańsza forma podróżowania, a może także zapewnić wiele przygód i wrażeń. Nie każdy jednak będzie w stanie podróżować w ten sposób. Nieco trudną, ale możliwą formą podróży jest także pociąg. Da się dojechać do Holandii, jednak trzeba po drodze odbyć kilka przesiadek, co znacznie wpływa na komfort jazdy. Można jednak tym sposobem znaleźć się w Holandii po jakichś szesnastu godzinach. Niewykluczone jest także zaplanowanie sobie po drodze zwiedzania Niemiec.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • Cross Travel – witryna internetowa wypożyczalni busów z Bydgoszczy
  • Busliner.pl – strona internetowa firmy obsługującej busy z Polski do Belgii i Niemiec
  • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi

Podsumowanie

Transport zawsze należy dopasować do odległości z punku A do punktu B. Z Francji do Anglii można dopłynąć promem, ale z Polski do Afryki potrzebny będzie samolot. Stosunkowo często podróżujemy do krajów europejskich, niezbyt oddalonych. W takim wypadku można pozwolić sobie na wybór spośród kilku możliwości dotarcia do celu.