motocykl i kask motocyklowy

Wybór prezentu dla miłośnika motocykli i sportu

Zawsze łatwiej zakupić prezent dla osoby, która ma konkretne zainteresowania. Wiadomo wówczas, że można kupić mu praktyczny prezent z dziedziny, którą lubi i prawie na pewno będzie on się z niego cieszył. Chyba, że już go ma albo nie znając się, wybraliśmy rzecz nie do końca odpowiednią. Dlatego przy zakupie warto zawsze skonsultować się ze sprzedawcą, aby niemal całkowicie wykluczyć możliwość, że prezent nie będzie pasował.

Prezent dla motocyklisty – co wybrać?

kask motocyklowy z odsuniętą szybkąAsortyment produktów motocyklowych jest bardzo szeroki. Można wybrać coś małe i nie za drogiego, można kupić też droższy prezent. Jeśli masz mniejszy budżet, to możesz na przykład wybrać brelok do kluczy albo na przykład świetny budzik w kształcie motocykla. Będzie on stanowił świetny wystrój wnętrza fana tych pojazdów, a także przez swoją praktyczną funkcję na pewno będzie używany. Kiedy możesz sobie pozwolić na większe wydatki, możesz zakupić:

 • kask
 • buty do jazdy
 • plecak motocyklowy
 • stelaż
 • interkom
 • akcesoria GoPro
 • odzież motocyklową
 • ochraniacze

Wybór jest szeroki, więc warto rozejrzeć się, co dana osoba ma już na wyposażeniu. Być może wiesz, że czegoś szczególnie potrzebuje, bo niedawno o tym wspominała. Mogła na przykład mówić, że przyda się nowa szybka do kasku. W takim wypadku wybór jest znacznie ułatwiony. Staraj się unikać zakupu rzeczy ryzykownych, to znaczy takich, co do których nie masz pewności, że będą pasowały rozmiarem albo że w ogóle się przydadzą. W sklepie zapytaj zawsze o możliwość ewentualnego zwrotu towaru lub wymiany na inny, w razie zaistnienia takiej potrzeby. Być może znajoma ci osoba, to nie tylko zapalony motocyklista, ale również sportowiec. Wówczas możliwości zakupu masz dużo szersze. Zastanów się wówczas, co szczególnie lubi robić twój przyjaciel lub członek rodziny. Być może uwielbia biegać i nigdy nie pogardzi dodatkową koszulką czy nowymi butami do biegania. Może woli rower? W takim wypadku zasięgnij porady na dziale rowerowym w odpowiednim sklepie. Jeśli nie współdzielisz pasji ze swoim znajomym, to będziesz mieć nieco utrudnione zadanie sprawienia mu radości prezentem z jego dziedziny zainteresowań. Nie martw się jednak, bo sprzedawca na pewno będzie w stanie podpowiedzieć, jakie produkty cieszą się szczególną popularnością, i które najlepiej się sprawdzają w konkretnym przypadku. Warto także pytać o wady i zalety konkretnych rozwiązań.

Plecaki motocyklowe – funkcjonalne akcesoria

plecak motocyklowyPlecak na pewno przyda się podczas jazdy motocyklem, ale nie tylko. Plecaki przeznaczone na motor mają jednak specjalny kształt, który nie przeszkadza podczas podróży, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Możesz go kupić nawet osobie, która już posiada stelaże motocyklowe i specjalne torby przyczepione na motor. W plecak można często schować nawet laptopa, a dodatkowa warstwa zabezpiecza od strony pleców. Wiele modeli posiada także pokrowiec przeciwdeszczowy lub zrobiona jest z przeciwdeszczowego materiału. W zależności od tego czy plecak ma służyć na dłuższe wycieczki czy na co dzień, można wybierać spośród modeli bardziej i mniej pojemnych oraz posiadających różne dodatkowe funkcje. Tą przydatną jest pojemnik na wodę zlokalizowany w plecaku, do którego zamontowana jest rurka, dzięki czemu można pić nawet podczas jazdy.

Kamery sportowe do uwieczniania wspomnień

kamera sportowaDobrą możliwością jest zakup kamery sportowej. To gadżet, który ucieszy zarówno sportowca jak i fana motocykli. Można nią uwieczniać piękne chwile podczas jazdy, a także niezapomniane wędrówki piesze czy inne sportowe wrażenia. Pozwalają pamiętać momenty takimi, jakie były jeszcze długo później. Polecam na przykład kamerę Xiaomi Yi. Jest dość niedroga, a posiada wiele możliwości. Czasami lepiej zrezygnować ze zrobienia niespodzianki i po prostu zapytać czy dana osoba ucieszyłaby się, gdybyś podarował jej to i to. Dobrym sposobem poznania potrzeb przyszłego solenizanta czy jubilata jest także wspólna wycieczka po sklepach pod jakimś pretekstem. Można wtedy podpytać o to, co się podoba, a co nie. Podpowiedzią mogą być także informacje zawarte poniżej. Polecam szczególnie te dwa produkty dla motocyklisty i sportowca w jednym.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

 • Motocyklove.pl – sklep internetowy sprzedający plecaki motocyklowe
 • Sklepidealny.pl – sklep online oferujący kamery sportowe Xiaomi Yi
 • Logo24.pl – serwis internetowy skierowany do mężczyzn

Podsumowanie

Jest wiele możliwości wyboru prezentu dla motocyklisty i sportowca. Najlepiej sprawdź, czego mu potrzeba i poradź się ekspedienta w sklepie. Powinien doradzić, co będzie najlepszą opcją.