Domki w górach

Organizacja nocnego turnieju gry w domku w górach

Wyjazd wakacyjny w góry to dość powszechne rozwiązanie, jakby nie było góry to dość atrakcyjny teren pod względem turystycznym, jednak nie da się cały dzień i noc po szlakach górskich chodzić, a co za tym idzie trzeba także zaplanować sobie czas spędzony w domku, tak by nie był to czas stracony i byśmy zbytnio się w tym czasie nie nudzili. Co może stanowić ciekawą alternatywę dla spędzania czasu w domku w górach?

Domek w górach zakopane – możliwości

Domek drewniany w górachWiadomo, że jeśli jedziemy, gdzieś na wakacje to zwykle bierzemy pod uwagę to by takie miejsce miało całkiem sporo atrakcji turystycznych, które odpowiadają naszym upodobaniom. Co za tym idzie zwykle na miejsce wyjazdu wybiera się jakieś wysoko rozwinięte miejscowości właśnie pod względem turystycznym, jeśli chodzi o teren górski to niezmiennie największą popularnością cieszy się Zakopane. Po pierwsze w miejscowości tej jest bardzo dużo atrakcji turystycznych, czy to rożnego rodzaju muzeów, kin i tym podobnych rozrywek. Po drugie Zakopane jest miejscem w którym rozpoczyna się bardzo wiele szlaków turystycznych,a co za tym idzie stanowi ono doskonała bazę wypadową. Po trzecie w końcu w miejscowości tej jest bardzo rozbudowana baza noclegowa, co sprawia, że wynajęcie odpowiednio dużego domku, położonego w odpowiedniej okolicy nie stanowi żadnego problemu. A jaki jest najlepszy domek na wyjazd ze znajomymi? Powinien on być przestronny, mieć rozdzielone pokoje, tak by pomimo tego, że spędza się czas wspólnie miało się także trochę prywatności i co ważne powinien on być nieco na uboczy, tak by zapewniał on duża prywatność i co za tym idzie by nikt nie przeszkadzał nam w zabawie i wypoczynku.

Rozważamy wynajem domku w górach

Nocleg w górachJakby nie było wyjazd na wakacje i konieczność zapewnienia sobie odpowiedniego noclegu, odpowiadającego naszym oczekiwaniom to zawsze całkiem spory wydatek, dlatego podejmując decyzje o wyborze miejsca trzeba dobrze się zastanowić, by nie okazało się, że pieniądze wyrzuciliśmy w błoto. Co zatem trzeba sprawdzić na początku? Oto najważniejsze rzeczy:

  • odległość od centrum
  • położenie domku
  • możliwość zaparkowania auta
  • cena domku
  • wyposażenie
  • stan domku (remonty)
  • opinie poprzednich gości

Kiedy już znajdziemy coś co nam się podoba i odpowiada naszym potrzebom należy zapoznać się z opiniami poprzednich gości. Jest to o tyle istotne, że tak naprawdę jest to jedyne wiarygodne źródło na temat tego w jakim stanie faktycznym jest interesujący nas domek i jak wygląda współpraca z jego właścicielem. Warto pamiętać o tym, że zdjęcia zamieszczane na stronach internetowych mogą nie oddawać faktycznego stanu i nieco mijać się z prawdą, dlatego warto wszystko zweryfikować by nasz wyjazd był przyjemny i pozwolił nam wypocząć.

Rozrywka i gry planszowe na czas spędzony w domku

Gry planszoweSkoro mniej więcej wiadomo na co należy zwrócić uwagę by z wynajętego domku i pobyty w nim być zadowolonym to teraz warto powiedzieć słów kilka o tym, co jeśli pogoda nie dopisze lub jest zwyczajnie w świecie zbyt późno by po górach chodzić można w domku robić by świetnie się bawić. W sumie możliwości jest naprawdę całkiem sporo. Można zawsze zorganizować sobie jakieś własne kino, laptop, mały projektor i ściana i już można się dobrze bawić oglądając najnowsze produkcje lub klasyki wraz ze znajomymi. Jeśli jednak czas chcemy spędzać bardziej aktywnie, można pomyśleć na przykład o zaplanowaniu turnieju gier. Rywalizacja jakby nie było jest zawsze mile widziana wśród znajomych i właściwie nie ma osoby, która by odmówiła uczestnictwa w takim turnieju. A oferta gier planszowych czy też karcianych jest tak duża, że znalezienie czegoś co przypadnie wszystkim od gustu nie powinno stanowić żadnego problemu. Sklep z grami planszowymi w dzisiejszych czasach jest tak zaopatrzony, że nawet najwięksi sceptycy powinni znaleźć coś co zapewni im dobra zabawę na wiele godzin.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

  • Morion – internetowy sklep z grami planszowymi i łamigłówkami
  • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi
  • Górska Osada – strona internetowa z ofertą domków w Zakopanem

Podsumowanie tematyki

Wypoczynek w górach to przyjemność sama w sobie, jeśli jednak chcemy by był on naprawdę udany warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach, które umilą nam czas spędzany w wynajętym domku lub też będą pewną formą zabezpieczania, jeśli miałoby się okazać, że pogoda nie dopisze i w domku spędzimy więcej czasu niż zamierzaliśmy.