Makijaż permanentny brwi

Usługi wykonywane przez salony kosmetyczne

Salony kosmetyczne już jakiś czas temu zaczęły się cieszyć popularnością w Polsce, jednak ich oferta stale ewoluuje, jest uzupełniana o nowe zabiegu przy wykorzystaniu nowoczesnych sprzętów i technologi, co za tym idzie ich usługi obecnie stoją na bardzo wysokim poziomie, warto zatem, dowiedzieć się nieco o tym na co obecnie można liczyć w salonie kosmetycznym.

Nowoczesny salon urody i urządzenia kosmetyczne

Urządzenie kosmetyczne do oczyszczania skóryNajwiększą nowością, jeśli mowa o unowocześnianiu salonu kosmetycznego jest sprzęt jaki jest w nim wykorzystywany, bez niego nie było by mowy o nowych, kompleksowych zabiegach, dlatego właśnie na wstępie powiemy słów kilka o nowym sprzęcie jaki się teraz w salonach kosmetycznych wykorzystuje. Wśród nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w salonach kosmetycznych można wymienić:

  • frezarki kosmetyczne
  • podgrzewacze
  • woskownice
  • lasery
  • analizatory skóry
  • urządzenie do mikrodermabrazji
  • urządzenia do infuzji tlenowej

oczywiście to tylko cześć ze sprzętów wykorzystywanych w salonach kosmetycznych, jednak są te urządzenia, które pozwalają na przeprowadzanie tych najpopularniejszych zabiegów.

Czy makijaż permanentny jest popularny?

Wykonywanie makijażuSkoro wiadomo już co nieco o sprzęcie jaki znajduje się na stanie salonów kosmetycznych, warto teraz słów kilka powiedzieć o samych zabiegach upiększających, które przeprowadza się w salonach kosmetycznych. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest makijaż permanentny, głównie chodzi tu o makijaż permanentny brwi, który najczęściej wykonuje się technika piórkową, która daje bardzo naturalnie wyglądające rezultaty. Coraz częściej kobiety decyduje się także na wykonanie zabiegu makijażu ust, warto w tym momencie zaznaczyć, że w przypadku tego zabiegu bardzo ważne jest odpowiednie dobranie koloru pigmenty, przy czym zaleca się słuchania w tym względzie rad kosmetyczki, ponieważ często się zdarza, że kobiety chcą by barwnik był ciemny i mocny, a co za tym idzie rezultaty zabiegu mocno widoczne, podczas gdy zwykle najlepiej wygląda makijaż do którego wykonania użyto pigmentu, kolorem zbliżony do naturalnego koloru ust klientki. Poza makijażem permanentnym dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg mikrodermabrazji, który polega w gruncie rzeczy na oczyszczeniu skóry, poprzez usunięcie zrogowaciałego naskórka w sposób mechaniczny, co ma na celu między innymi pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry. Ponadto nadal bardzo pupilarnymi zabiegami w salonach kosmetycznych pozostają zabiegu wchodzące w skład usługi wykonania manicure, przy czym obecnie wykonuje się głównie manicure hybrydowy, a także przedłużanie rzęs zwłaszcza techniką 1;1.

Salon kosmetyczny a usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażuUsuwanie tatuażu większości osób nie kojarzy się z usługą świadczoną w salonach kosmetycznych, nie mniej jednak, jest to dość popularna usługa cieszącą się w ostatnim czasie dość dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród kobiet. Warto zatem dowiedzieć się na czym sam zabieg polega i jakie są jego rezultaty. Ogólnie rzecz biorąc na tego rodzaju zabieg decydują się osoby, które z rożnych względów, często także i estetycznych. Sam zabieg obecnie odbywa się przy wykorzystaniu lasera dzięki czemu jest nieinwazyjny. Należy jednak mieć świadomość tego, że całkowite usunięcie tatuażu może okazać się nie możliwe i pozostanie jego delikatny zarys. To jaki będzie ostatecznie efekt, zależy od kilku czynników. Między innymi od tego jakie pigmenty zostały zastosowane przy wykonywaniu tatuażu, ile było kolorów, od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik w skórę, a także i od samego rodzaju skóry. Dlatego przed podjęciem decyzji o usunięciu tatuażu w gabinecie należy wybrać się na wizytę konsultacyjną, podczas której może zostać przeprowadzona próba laserowa. Istotne jest także to, by liczyć się z tym, że jedna sesja może okazać się niewystarczająca i konieczne będzie jej powtórzenie.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Digital Net – strona internetowa firmy dostarczającej urządzenia kosmetyczne
  • Kobieta.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu i urodzie kobiet
  • Makijaz-permanentny.eu – strona internetowa salonu z Warszawy oferującego usuwanie makijażu permanentnego

Podsumowanie zagadnień

Oferta dzisiejszych salonów kosmetycznych jest naprawdę bardzo bogata, a co za tym idzie dają one możliwość kompleksowej pielęgnacji praktycznie całego ciała i praktycznie każdemu.