Traktor z rozrzutnikiem obornika

Kredyty na urządzenia rolnicze

Obecnie bardzo szybko rozwija się rolnictwo. Aby było to możliwe potrzebne są inwestycje w nowe urządzenia. Niestety są one bardzo drogie i wielu rolników na nie nie stać. Pomocne mogą się wtedy stać kredyty, pożyczki oraz inne źródła dofinansowania.

W jakie schładzalniki do mleka inwestować?

Schładzarka do mlekaJednym z urządzeń w które warto inwestować w gospodarstwie są schładzalniki do mleka. Podczas zakupu takiego urządzenia pierwszą kwestią do rozważenia jest, czy takie schładzalniki mają być otwarte, czy zamknięte. Jeśli mamy zbiornik otwarty, to po każdym opróżnieniu należy go umyć. W zamkniętym zbiorniku wykonuje to za nas myjka. Model otwarty jest tańszy oraz łatwiej go ustawiać. Kolejnym etapem jest wybór czynnika chłodzącego, czy będzie to gaz czy tak zwany bank lodowy. W tym drugim przypadku mleko jest chłodzone poprzez wodę lodową, która ma najczęściej 1°C. Klasyczny model z chłodzeniem na gaz jest tańszy. Jednak eksploatacja jest już droższa. Dlatego po około dwóch latach różnica cen się wyrównuje. Podczas korzystania z banku lodowego chłodzimy szybciej mleko, co sprawia, że nie jest ono zanieczyszczone. W przypadku jakiejkolwiek awarii prądu, urządzenie te jest zabezpieczone i może chłodzić mleko jeszcze przez około 8 godzin. Inną kwestią do rozważenia podczas zakupu schładzarki jest to, czy ma być ona dwu, cztero, a może sześcio-udojowa. Wybór ten wpływa na moc agregatów, które są potrzebne do chłodzenia. Podczas tego wyboru pomocne może być to, jak często mleczarnia zabiera od nas mleko.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu rozrzutnika obornika?

Rozrzutnik obornikaInnymi urządzeniami na które brane są pożyczki są rozrzutniki obornika. Są to urządzenia, które ułatwiają równomierne rozrzucanie gnoju. Rozrzutniki do gnoju mogą posiadać różną machinę do rozpraszania obornika, wyróżnia się:

  • pionowe przesuwne bębny roztrząsające
  • poziome bębny rozpraszające
  • pionowe bębny rozpraszające

Inwestycja w rozrzutniki jest na wiele lat. Takie urządzenie na pewno będzie służyć przez wiele lat. Na pewno jeśli zainwestujemy w droższy sprzęt to będziemy rzadziej inwestowali w jego naprawę. Na jakoś rozrzutnika wpływa materiał z jakiego jest wykonana przyczepa. Najczęściej jest to stal, jednak różni się ona grubościami. Warto na to zwracać uwagę, ponieważ obornik nie jest obojętny chemicznie i przyczynia się do szybszego zużywania materiału. Innym elementem na który warto zwrócić uwagę jest podwozie. Wpływa ono na właściwości jezdne pojazdu. Pojazdy jednoosiowe są bardziej zwrotne oraz w mniejszym stopniu ingerują w podłoże. Podwozia typu tandem nie posiadają osi skrętnej, co przyczynia się do szybszego zużywania opon. Najlepszą opcja jest pojazd dwuosiowy. Charakteryzuje się on wysoką stabilnością oraz mniejszymi gabarytami. Rozrzutniki do obornika coraz częściej staja się pojazdami uniwersalnymi. Można je wykorzystywać do transportu innych materiałów, a także zwierząt.

Kredyt dla firm bez BIK na urządzenia rolnicze

Środki pozyskane z kredytu dla firmJednym ze sposobów zdobycia pieniędzy na nowy sprzęt są kredyty dla firm bez BIK. Taki kredyt jest udzielany bez sprawdzania historii danej działalności w Biurze Informacji Kredytowej. Podczas brania kredytu lub pożyczki dla firm bez BIK bardzo często kredytodawcy zabezpieczają się. Podczas brania takiej pożyczki należy się liczyć, że wysokość jej będzie niższa niż w wypadku brania kredytu gotówkowego. Taka pożyczka może być na dowolny cel, nie trzeba tłumaczyć się bankowi. Również podczas brania tego kredytu nie trzeba przedstawiać wielu dokumentów. Czas realizacji takiego kredytu jest bardzo krótki ze względu na skrócone procedury. Kredyt bez BIK jest an pewno dobrym rozwiązaniem dla rolnika, któremu kiedyś powinęła się noga i na czas nie spłacił faktury, czy jakiejś raty.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

  • Janvest – strona internetowa firmy zapewniającej kredyty dla firm bez bik
  • Ppr.pl – portal internetowy poruszający zagadnienia związane z rolnictwem
  • Viomar-Agro – strona internetowa firmy dostarczającej rozrzutniki obornika i wozy paszowe

Podsumowanie

Nowoczesne urządzenia rolnicze pomagają w rozwoju gospodarstwa. Aby je kupić bardzo często trzeba wziąć kredyt lub pożyczkę. Lepszym rozwiązaniem są dofinansowania, których nie trzeba spłacać.