Windykacja należności

Gdy pomoc adwokata nie wystarcza

Podczas wielu spraw sądowych pomoc adwokata nie wystarczy nam by wygrać sprawę. Trzeba czasem skorzystać z dodatkowych usług, czy to innego prawnika cz detektywa.

Czym zajmuje się adwokat pracujący w Bydgoszczy?

Adwokat na rozprawie sądowejAdwokat jest zawodem prawniczym, którego usługi polegają na pomocy prawnej lub reprezentacją nas przed sądem. Adwokat z Bydgoszczy pracujący w pewniej kancelarii zajmuje się głównie:

 • windykacjami wierzytelności
 • odszkodowaniami
 • spadkami
 • rozwodami

Windykacja wierzytelności polega przede wszystkim na przygotowywaniu wezwań do zapłaty. Do tego adwokat reprezentuje klienta podczas egzekucji oraz negocjacji z dłużnikami. Pomoc przy spadkach dotyczy najczęściej tworzeniu testamentów, nabyciu spadu, czy spraw o zachowek. Najbardziej popularnymi sprawami, które prowadzi dany adwokat z Bydgoszczy są rozwody. Najczęściej sprawy te dotyczą przyznawania alimentów czy podziału majątku.

Pomoc prawnika z Bydgoszczy

Prawnik podczas przemowyCzasem podczas trudnych spraw pomoc innego prawnika również jest nam potrzebna. Do zawodów prawniczych można zaliczyć:

 • sędziego
 • prokuratora
 • komornika
 • mediatora
 • notariusza
 • radce prawnego

Notariusz jest osoba upoważnioną do tworzenia aktów notarialnych. Dany prawnik z Bydgoszcz zajmuje się sporządzeniem aktów notarialnych, poświadczeń, protokołów, weksli, czeków. Do tego notariusz z Bydgoszczy sporządza wpisy, protokoły, projekty aktów, oświadczeń oraz innych dokumentów. Notariusz, tak jak inne zawody prawnicze jest zawodem zaufania publicznego i obowiązuje go tajemnica zawodowa.

Kim jest prywatny detektyw?

Prywatny detektywPrywatny detektyw jest osobą, która świadczy usługi detektywistyczne na zalecenie osób prywatnych lub firm. Prywatnym detektywem może zostać osoba, która uzyskała licencję na wykonywanie tego zawodu. Taka osoba musi mieć ukończone 21 lat, posiadać obywatelstwo polskie lub innego kraju Unii Europejskiej. Powinna posiadać wykształcenie przynajmniej średnie. Nie była karana lub nie jest toczona przeciwko niemu sprawa karna. Taka osoba nie może mięć negatywnej opinii przedstawione przez Komentatora Policji. Przyszły prywatny detektyw powinien być zdolny psychicznie do pracy. Osoba taka musi odbyć wiele szkoleń m.in. z zakresu ochrony, pierwszej pomocy, prawa. Ostatnim etapem jest zdanie egzaminu. Prywatny detektyw w Polsce nie posiada dostępu do informacji policyjnych. Detektyw potrzebne informacje zdobywa poprzez obserwację, wywiady. Detektyw jest zobowiązany do składania raportów z prowadzonych dochodzeń.

Czym zajmuje się detektyw z Warszawy?

Detektywi w akcjiGdy potrzebujemy zdobycia niektórych dowodów do sądu musimy skorzystać z usług detektywa. Detektyw z Warszawy zajmuje się głównie sprawami rozwodowymi. Obserwuje osoby, przeszukuje mienie oraz przeprowadza wywiad środowiskowy w celu znalezienie dowodów obciążających drugą ze stron. Taka pomoc detektywa jest istotna podczas rozwodów z orzekaniem o winie. Jeśli wynajęty przez nas detektyw znajdzie dowody na zdradę tej drugiej osoby, wtedy wiadomo, że mamy sprawę wygraną. Wtedy łatwiej starać się nam o prawa do dzieci oraz korzystniej jest rozpatrywana sprawa o podział majątku. Wynajęty detektyw z Warszawy może potwierdzić:

 • zdradę małżeńską
 • zachowania agresywne
 • nałogi
 • brak interesowania się losami rodziny

Pomocne w tym są nagrania wideo, zrobione zdjęcia, czy wywiad środowiskowy. Koszty takiej usługi są dobierane indywidualne i zależą od trudności sprawy oraz strategi działania. Innymi sprawami, którymi zajmuje się detektyw z Warszawy są: sprawy karne,poszukiwanie mienia, poszukiwanie osób, obserwacja osób, ustalanie miejsca pobytu osób, windykacja, spadki oraz ustalenia majątkowe.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

 • Serwisprawa.pl – serwis internetowy z poradami prawnymi
 • Omegadetektyw.pl – strona internetowa biura z Warszawy świadczącego usługi detektywistyczne
 • Adwokatkujawskopomorskie.pl – strona internetowa adwokata z Bydgoszczy działającego w zakresie windykacji

Podsumowanie

Podczas wielu spraw prawnych sama pomoc adwokata może nam nie wystarczyć. Czasem będziemy potrzebowali pomocy innego prawnika, a czasem nawet prywatnego detektywa.