Ślub w plenerze

Gdzie zorganizować wyjątkowe wesele?

Ślub jest niezwykłym i bardzo ważnym dniem dla przyszłych małżonków, trudno się zatem dziwić temu, że chcą oni by był to dzień wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, a otaczająca ich panorama prezentowała się niezwykle. Oto kilka porad jak i gdzie można zorganizować wesele, tak by wywarło ono na wszystkich wrażenie i zapadło w pamięci gości na długie lata.

Ślub w plenerze na łonie natury

Organizacja ślubu w plenerzeJeśli mowa o niezwykłej scenerii dla weselnej uroczystości, to warto w tym wypadku rozważyć ślub w plenerze. Wówczas to właśnie panorama, czyli natura będzie stanowiła tło całej uroczystości, a jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce to może się okazać, że będzie to klucz do sukcesu, ponieważ kwiecista łąka, czy zadbany teren przypałacowy już sam w sobie prezentuje się nie zwykle dlatego aranżując taka przestrzeń na potrzeby uroczystości weselnej nie trzeba już właściwie żadnych dodatków, nie oznacza jednak to, żeby takie miejsce stało się miejscem wesela nie trzeba się napracować. Trzeba zadbać o takie elementy jak:

  • namioty
  • stoły
  • krzesła
  • wyznaczenie miejsca dla orkiestry i zagospodarowanie go
  • Wyznaczenie miejsca na bufet
  • zapewnienie oświetlenia
  • wyznaczenie i stworzenie parkietu tanecznego

Co w praktyce oznacza, że przy organizacji ślubu w plenerze jest zdecydowanie więcej pracy niż w przypadku tradycyjnej uroczystości, jednak coś za coś, w tym przypadku za tą dodatkowa prace otrzymujemy piękna scenerie, podkreślając wyjątkowość i nastrojowość całej uroczystości. Jeśli poza organizacją uroczystości weselnej rozważamy także organizacje ślubu w plenerze, trzeba uwzględnić konieczność załatwienia dodatkowych formalności i liczyć się z tym, że w przypadku ślubu kościelnego może się okazać to dość czasochłonne i problematyczne.

Gdzie zorganizować ślub w plenerze? Kudowa zdrój ciekawą opcją.

Para na ślubie w plenerzeJeśli mówimy już o organizacji ślubu w plenerze i o pomyśle na niego to należało by wspomnieć o jakimś miejscu, które warte jest uwagi. Ciekawą opcją jest Kudowa Zdrój, głównie z racji tego, że jest to miejscowość górska, a wszystkie one cechują się pięknymi krajobrazami z tym, że akurat tę miejscowość wyróżnia to, że ze względu na jej szczególne położenie panuje tam dość delikatny klimat, dzięki czemu warunki atmosferyczne są korzystniejsze, co akurat przy organizacji ślubu w plenerze jest kwestią dość istotna. Dodatkowo, jeśli ślub miałby się odbywać w kościele czy też kaplicy to w miejscowości tej nie brakuje nastrojowych obiektów tego typu znajdujących się w ciekawym położeniu, dzięki czemu nieopodal od kaplicy można zorganizować uroczystość weselną.

Wybieramy apartamenty i pensjonaty w Kudowie Zdrój

Pensjonat w górachZaletą tej górskiej miejscowości jaką jest Kudowa Zdrój poza pięknymi krajobrazami jest także bogata baza noclegowa, co sprawia, że nie ma problemu z zapewnieniem noclegu gościom weselnym i samemu sobie. Oferta jest na tyle rozbudowana, że z powodzeniem można znaleźć opcje odpowiadająca młodożeńca zarówno pod względem ceny jak i komfortu jaki gwarantują pokoje. Jeśli mowa po rozbudowanej bazie noclegowej to jest to zaleta nie tylko dla tego, że jest z czego wybierać i znaleźć to czego szukamy, ale także i dlatego, że jako że w Kudowie co krok są pensjonaty, hotele i inne obiektu oferujące wynajem pokoi, to istnieje bardzo duża szansa, że pomimo tego, że wesele będzie organizowane w plenerze znajdzie się obiekt położony niedaleko w którym będzie można pokoje wynająć. Ma to duże znaczenie zarówno jeśli chodzi o komfort gości jak i o wygodę samej pary młodej.


Przydatne informacje związane z tematem:

  • Treskov.pl – witryna internetowa firmy z Poznania organizującej wesela w plenerze
  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy poświęcony tematyce ślubnej i weselnej
  • Willa Sudety – strona internetowa z ofertą pensjonatów w Kudowie Zdrój

Podsumowanie rozważań

Jeśli chodzi o organizacje wesele to oczekiwania zwłaszcza ze strony rodziców jak i samej pary młodej są zwykle bardzo wysokie, a co za tym idzie organizacja idealnego wesela jest dość trudna, dlatego warto planując swój ślub zapoznać się z pomysłami i radami odnośnie tego jak można taki efekt osiągnąć. Dobrym rozwiązaniem zawsze jest w tym wypadku znalezienie wyjątkowego miejsca, wówczas zawsze będzie łatwiej zorganizować wyjątkowy, niepowtarzalny i klimatyczny ślub, który zapadnie w pamięć.