Okna

Profesjonalny montaż okien

Okno jest elementem konstrukcyjnym każdego domu. Najważniejszą ich cechą jest oświetlanie i wietrzenie pomieszczeń. Aby okno spełniało swoją funkcje prawidłowo potrzebne jest prawidłowe jest zamontowanie.

Jakie okna montuje firma z Katowic?

OknaRynek oferuje wiele różnych rodzai okien. Tanie okna w Katowicach montowane przez jedną z firm to okna połaciowe. Okna takie na pewno dostarczają więcej światła niż tradycyjne okno pionowe. Dach, w którym umieszcza się takie okna powinien być pod kątem od 15° do 90°. Okna te również nie zmieniają konstrukcji dachu. Zaletą takich okien jest również fakt, że podglądnie z zewnątrz przez takie okno jest bardzo trudne. Jednak takie rozwiązanie posiada również wady. Przede wszystkim w porównaniu do okien pionowych są one bardziej narażone na wilgoć. Szyby są paroprzepuszczalne z tego względu na ich powierzchni skrapla się prawa wodna. Latem takie okna powodują większe nagrzewanie się pomieszczeń. Zamiast okien połaciowych można zamontować lukarny. Są to okna pionowe montowane w dachu. Dla nich już należy zmieniać konstrukcję dachu. Minusem w tym przypadku jest zwiększona liczba mostków cieplnych występująca na załamaniach dachu. Dlatego w domkach energooszczędnych nie stosuje się tego rozwiązania. W płaskich dachach czasem jest montowany świetlik, czyli płaskie okno. Ich główna funkcja jest przede wszystkim doświetlanie pomieszczeń. Inna firma montująca okna w Katowicach proponuje okna pasywne. Okna te są energooszczędne oraz spełniają wymagania budownictwa pasywnego. Okna takie mają współczynniki przenikania ciepła U poniżej 0,8 W/m2·K. Okna takie zazwyczaj składają się z trzech szyb. Konstrukcja takich okien jest:

 • drewniana,
 • drewniano-aluminiowa,
 • aluminiowa.

Bardzo często okna te powstają również ze specjalnej pianki poliuretanowej. Głębokość takich ram to od 88 do 120 mm.

Jakie narzędzia są potrzebne silikoniarzom?

SilikonPodczas montażu okna bardzo ważne jest jego uszczelnienie. Najczęściej uszczelnianie okna wykonują silikoniarze. Narzędzia dla silikoniarzy, które ułatwią mu prace to:

 • ręczny wyciskacz do masy,
 • pneumatyczny wyciskacz masy,
 • otwieracz do kartuszy,
 • silikon.

Pneumatyczny wyciskacz do silikonów posiada zawór kulowy, który umożliwia łatwe podłączanie go do przewodu. Wykorzystuje w swojej pracy sprężone powietrze. Budowa umożliwia dobrą ergonomię pracy oraz łatwe trzymanie, co przyczyni się do lepszej wydajności pracy. Precyzje dozowania silikony tym urządzeniem gwarantuje system upuszczania powietrza. Gdy puszcza się spust to komora się rozpręża. Ręczny wyciskacz do pasy posiada prowadnice, które pomagają podczas pracy z silikonem. Również korpus, jak i rękojeść są tak wykonywane, aby zapewnić odpowiednią ergonomię pracy.

Zalety pianki poliuretanowej.

PiankaPianki poliuretanowe są bardzo dobrym izolatorem, dlatego bardzo często są wykorzystywane podczas izolacji okna. Produkt ten jest odporny na działanie grzybów, jak i pleśni. Również nie lubią go gryzonie oraz owady. Pianka poliuretanowa jest odporna na czynniki atmosferyczne oraz na mijający czas. Jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz na ekstremalne temperatury. Można ją stosować od -60°C do +130°C. Przez krótki czas może wytrzymać nawet przy +250°C. Materiał ten występuje w wersji:

 • palnej,
 • samogasnącej.

Podczas pożaru wydziela niestety substancje szkodliwe, takie jak:

 • tlenek węgla,
 • dwutlenek węgla,
 • tlenek azotu.

 

Więcej informacji na stronach:


 

Podsumowując:

Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu. Po to, aby spełniały odpowiednio swoją funkcję powinny być dobrze zamontowane, oraz uszczelnione. Również podczas dobierania okna warto zwrócić uwagę na jego współczynnik przenikania ciepła.