architekt wnętrz białystok

Projekt domu jednorodzinnego oraz aranżacje jego wnętrza

Aranżacja wnętrza, a konkretniej jego możliwości aranżacyjne określane są już na etapie budowy. Dlatego w momencie powstawania projektu domu jednorodzinnego warto mieć jakąś konkretną wizję zagospodarowania wewnętrznej przestrzeni. Jeśli decydujemy się na nowoczesne rozwiązania budowlane, to wówczas i wnętrze powinno być urządzone w taki sposób. Na całościowy efekt i satysfakcję z wyglądu nowego domu będą przekładać się wszystkie elementy nawet te najdrobniejsze.

Na początek projekt domu jednorodzinnego

architekt białystokKażda budowę, trzeba rozpocząć od stworzenia odpowiedniego projektu. Obecnie na polskim rynku znajduje się wiele firm zajmujących się sprzedażą gotowych projektów, które mogą zostać przystosowane do oczekiwań nabywców oraz takich, które zajmują się tworzeniem projektów indywidualnych. Projekt indywidualny, tworzony jest od zera z uwzględnieniem oczekiwań klienta i dostosowany jest on idealnie do terenu działki, która jest do zagospodarowania. Wykonanie takiego projektu rozpoczyna się od dokonania pomiarów działki, określenia nierówności i spadków terenu. Pamiętać należy, że choć projekt przygotowywany w sposób indywidualny jest tworzony wedle oczekiwań klienta, to w pierwszej kolejności projektant musi uwzględniać przepisy prawa budowlanego oraz wytyczne gminy odnośnie zagospodarowania przestrzeni. Tego typu rozporządzenia najczęściej odnoszą się do wyglądu dachu i koloru elewacji. Na projekcie zostaje uwzględnione usytuowanie domu na działce oraz rozkład wszystkich pomieszczeń i informacje odnośnie materiałów potrzebnych do budowy. Taki projekt wraz z wizualizacją zostaje przedstawiony klientowi do akceptacji. Jeśli zaproponowane rozwiązania przypadną nabywcy do gustu to można przejść do budowy. Korzystanie z usług firmy tworzącej indywidualne projekty domów jednorodzinnych ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie tego rodzaju przedsiębiorstwa zazwyczaj pomagają w załatwieniu formalności związanych z budową.

Koniec budowy – dekoracje wnętrz

artykuły dekoracyjneDom jest gotowy do zamieszkania, ściany pomalowane a meble ustawione i okazuje się, że efekt jest jednak inny niż się spodziewaliśmy. Czegoś tu brakuje, bo miało być ładnie i oryginalnie, a jest przeciętnie i typowo. Aranżacja wnętrza wymaga czasem czegoś więcej niż zastosowania modnego stylu czy dobrych jakościowo mebli. O charakterze wnętrza i jego wyglądzie często decydują te najmniejsze detale. Jeśli na przykład białe firany zawieszone na oknach wydają się być zbyt nudne i klasyczne, można je obszyć kontrastową lamówką lub przewiązać jakąś barwną szarfą. Takie drobne zabiegi ożywią przestrzeń. Salon w którym został ustawiony telewizor, narożnik i stolik, wygląda dokładnie tak jak u wszystkich znajomych? Wystarczy dodać jakieś ciekawe poduszki lub namalować ciekawy ornament na ścianie by nadać indywidualnego charakteru tej przestrzeni. To właśnie te drobne elementy decydują o wyglądzie wnętrza i tworzą dom marzeń. Nie bójmy się więc wybierać i szukać ciekawych dodatków lub jeśli nie brakuje nam pomysłowości tworzyć ich samemu.

Mój dom – dodatki do wnętrz

dodatki do wnętrzDodatki do wnętrz ożywiają każdą przestrzeń i nadają jej indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Dzisiejsze sklepy działające w branży meblowej w swojej ofercie posiadają wiele różnorodnych artykułów do dekoracji domowej przestrzeni. Ich oferta jest tak zróżnicowana, że nie sposób zapoznać się z całą. Wśród tych bardziej popularnych dodatków można wymienić:

 • designerskie zegary ścienne
 • podkładki na stół
 • naklejki na ściany
 • zasłony
 • poduszki
 • ramki
 • obrazy
 • wazony
 • doniczki
 • świeczniki
 • lampy

Chcąc znaleźć coś naprawdę wyjątkowego nie zawsze musimy wydawać w tym celu majątek. Czasami lepsze efekty daje zakup dajmy na to zwykłej prostej lampy czy doniczki i samodzielne jej ozdobienie. Ważne jest tylko to żeby mieć pomysł na swoje wnętrze i aby wszystkie elementy się ze sobą komponowały.


Źródła inspiracji:


Reasumując:

Stworzenie swojego domu marzeń to szereg prac – od projektu, poprzez jego budowę, do wykańczania wnętrz i szukania dodatków. Dopiero przestrzeń domu, która nosi cechy naszej osobowości, która w wybrany przez domowników sposób będzie zindywidualizowana, będzie wyglądać jak ta, którą sobie wyśniliśmy.