startup

O co należy zadbać, kiedy otwieramy nasze pierwsze biuro?

Stawki godzinowe obowiązujące w różnych firmach i przedsiębiorstwach dla wielu pracowników są śmiesznie niskie. Dodatkowo problem jest ze znalezieniem samego zatrudnienia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności. Konkurencja na rynku jest jednak bardzo duża, dlatego zakładając własne biuro należy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach.

Na początek: właściwa lokalizacja biura

biura do wynajęcia katowiceRozpoczynając własną działalność pierwszą rzeczą, o którą należy się zatroszczyć jest odpowiednia lokalizacja biura. Jest to bardzo istotny czynnik jeśli chodzi o rozwój firmy. Nie oznacza to, że musi to być bardzo drogi lokal z najwyższej półki, jednak powinien się on znajdować w dobrej dzielnicy oraz wyglądać schludnie i elegancko. Kluczowym czynnikiem przy rozstrzyganiu tego, czy dana dzielnica jest uznawana za dobrą, jest łatwość dojazdu do niej. Przed biurem powinien znajdować się funkcjonalny parking oraz w sąsiedztwie powinna być komunikacja miejska. Poszukując odpowiedniej lokalizacji, warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Agent nieruchomości pomoże znaleźć ciekawe lokale biurowe przeznaczone do wynajęcia, w interesującej dzielnicy, gdzie nasza firma będzie zarówno łatwo dostępna dla klienta, jak i dobrze widoczna.

Usługi dla biur poprawią wizerunek Twojego biura

sprzątanie biur wrocławOtwarcie własnego biura wiąże się nie tylko z potrzebą wynajęcia odpowiedniego lokalu i urządzenia go, ale także z koniecznością zatrudnienia rożnych firm świadczących usługi dla biur. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić:

  • rachunkowość i księgowość
  • sprzątanie
  • ochronę
  • alarmy i monitoring

Usługi zewnętrznych firm mają duży wpływ na funkcjonowanie biura oraz na to jak jest ono postrzegane przez klientów. Najistotniejsze zwykle okazują się być te z pozoru banalne, jak sprzątanie czy mycie okien. To one właśnie bezpośrednio wpływają na wygląd biura, a przyjęło się utożsamiać elegancki i schludny lokal z profesjonalizmem firmy. Warto wybierając konkretne firmy zapoznać się najpierw z różnymi ofertami, pozwoli to na znalezienie usługodawców, których usługi stoją na odpowiednim dla nas poziomie oraz których ceny nam odpowiadają.

Reklama biura kluczem do sukcesu – banery, roll up

roll upOdpowiednia lokalizacja i wygląd biura to jednak za mało, by odnaleźć się na niezwykle konkurencyjnym rynku w tych czasach. Kluczem do sukcesu są klienci, a tych zwłaszcza nowo otwarte biura muszą dopiero pozyskać. Na początek dobrą metodą jest zainwestowanie w takie formy reklamy jak banery i roll up. Są to podstawowe nośniki reklamy, względnie skuteczne, które dodatkowo nie nadwyrężą kieszeni młodego przedsiębiorcy. Banery to względnie trwała forma reklamy z szerokim zasięgiem oddziaływania. Roll upy są za to względnie tanie i można je zamieścić wewnątrz różnego rodzaju budynków. Wykonanie reklam w takiej formie należy powierzyć drukarniom, które specjalizują się w druku reklamowym. Wówczas otrzymamy nie tylko sam produkt, ale również jego ciekawy projekt graficzny, który będzie mógł zostać wydrukowany. Dodatkowo przy zleceniu, zwłaszcza banerów, warto wybrać odpowiednią technikę drukarską i właściwy materiał, który cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie różnych czynników atmosferycznych i mechanicznych, dzięki temu taka reklama będzie trwała. Na czas rozkręcenia działalności tego rodzaju nośniki reklamy powinny być wystarczające, później jednak by zwiększyć obroty firmy warto podjąć współpracę z agencją reklamową, która opracuje całą kampanię marketingową pozwalającą na pozyskanie nowych klientów oraz wytwarzającą pozytywny wizerunek firmy.


Więcej informacji:


Podsumowując:

Otwierając swoje pierwsze biuro trzeba pamiętać o wielu sprawach, z których większość ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania i rozwoju firmy. Istotne jest na równi lokalizacja, reklama jak i wszelkie decyzje, które wpływają na działanie i wizerunek firmy. W przypadku nowego biura i nowej działalności na początku zdecydowanie lepiej postawić na jakość niż ilość. Dobra reklama i usługi oraz produkty wysokiej jakości zapewnią nam zdecydowanie większą ilość klientów.